Hellfest се завръща с нови четири дни концерти, посветени на екстремната музика. Тази година Hellfest ще посрещне метълистите от четвъртък 27 до неделя 30 юни 2024 г. Съставът включва Metallica, Avenged Sevenfold, Foo Fighters, Megadeth, Queens of the Stone Age, The Offspring, Брус Дикинсън, Kvelertak, Machine Head, Кори Тейлър, Mass Hysteria, The Prodigy, Suicidal Tendencies, Rival Sons, Saxon, Том Морело, Кери Кинг от Slayerһттр://.... Ето и състава по сцени и часове на концертите!
Това е задължителното френско музикално събитие за всички метъл фенове и други любители на музиката с мощни децибели... Всяка година от 2006 г. насам Hellfest Summer Open Air, по-известен като Hellfest, е домакин на огромен брой групи, предимно с метъл корени и в по-малка степен с пънк и хардкор.
С десетки хиляди посетители на фестивала и присъствието на световноизвестни култови групи като Alice Cooper, Kiss, Rammstein, Motörhead, Iron Maiden, Black Sabbath, Tool и Deep Puprle, Hellfest се утвърди като един от водещите музикални фестивали в Европа и едно от водещите културни събития във Франция.
След невероятното двойно юбилейно издание през 2022 г. и присъствието на престижни изпълнители като Metallica, Korn, Deftones, Volbeat, Judas Priest, The Offspring, Deep Purple, Scorpions, Nine Inch Nails, Guns N'Roses, Alice Cooper, Sabaton, Ministry, Bad Religion, Nightwish, Airbourne, Doro, Epica и Avatar, Hellfest се завръща в Клисон от 15 до 18 юни 2023 г. с четири нови експлозивни дни. Посетителите на фестивала се насладиха на звуците на Iron Maiden, Pantera, Slipknot, Behemoth, Def Leppard, Kiss, SUM 41, Puscifer и Elegant Weapons.
След толкова много вълнения посетителите на фестивала Hellfest нямат търпение да се върнат в Клисон и да забият глави в ритмите на великите хеви метъл, пънк, хард рок, блек метъл и прогресив метъл групи!
Затова подгответе дневниците си! Hellfest ще се завърне край Нант от четвъртък 27 до неделя 30 юни 2024 г., малко по-късно от обикновено. И за пореден път Hellfest е решил да напълни ушите ви с четири дни концерти и празненства!
Що се отнася до състава за 2024 г., на кого се пада честта да ви накара да се забавлявате това лято? Е, Дейв Грол и неговите Foo Fighters ще закрият изданието на Hellfest през 2024 г. в неделя на Главна сцена 1.
През лятото на 2024 г. в Клисон ще се представят и Queens of the Stone Age, водени от Джош Хом, и калифорнийците The Offspring. Обявени са и японските Babymetal, британските Nova Twins, белгийските Brutus и норвежките Kvelertak!
Искате още? Hellfest потвърди пристигането на редовните участници на фестивала Megadeth, Dropkick Murphys, Royal Blood и Брус Дикинсън от Iron Maiden!
И това не е всичко, тъй като повече от 160 други групи ще се присъединят към състава на Hellfest 2024, като се започне с Metallica. Калифорнийската траш метъл банда обяви завръщането си в Клисон за втори път в рамките на три издания! Други имена? Avenged Sevenfold, Machine Head, Mass Hysteria, The Prodigy, Кори Тейлър, Suicidal Tendencies, Rival Sons, Accept, Saxon, Кери Кинг от Slayer и Том Морело... и всички те на 6 сцени!
Както казват от фестивала, това е"без съмнение" един от"най-отворените и разнообразни" състави за"екстремна музика"!
Hellfest 2024, съставът по сцени и часове на концертите
Четвъртък, 27 юни 2024 г.
- Основна сцена 01
- 23h30-01h00: AVENGED SEVENFOLD
- 21.20-22.20 ч.: MEGADETH
- 19.30-20.20 ч.: KERRY KING
- 18.00-18.40 ч.: SLAUGHTER TO PREVAIL
- 16.30-17.10 ч.: ASINHELL
- Основна сцена 02
- 01:05-02:05: DROPKICK MURPHYS
- 22.25-23.25 ч.: LANDMVRKS
- 20.25-21.15 ч.: BABY METAL
- 18.45-19.25 ч.: ICE NINE KILLS
- 17.15-17.55 ч.: BLEED FROM WITHIN
- Warzone
- 01:05-02:05: ВЛИЗАНЕ НА SHIKARI
- 10.55-11.55: ЧЕТВЪРТЪК
- 20.45-21.45 ч.: CRYSTAL LAKE
- 18.45-19.35 ч.: Умиращо желание
- 17.15-17.55 ч.
- Valley
- 0.00-01.00 Ч.: ВСИЧКИ ТЕ ВЕЩИЦИ
- 21.50-22.50 ч.: ГРОБИЩЕ
- 19.40-20 .40 ч.: ЗЕЛЕН БЪЛГ
- 18.00-18.40 ч.: ХЕММИС
- 16.30-17.10 ч.: КОМОДРАГ И МОНОДОР
- Олтар
- 0.00-01.00 ч. : СОДОМ
- 9.50-10.50 ч.: DARK TRANQUILLITY
- 19.40-20 .40 ч.: BRUJERIA
- 18.00-18.40 ч.: ИМОЛИЯ
- 16.30-17.10 ч.: ЧЕРВЕНИЦА
- Храм
- 01:05-02:05 : CRADLE OF FILTH
- 22.55-23.55: SHINING
- 20.45-21.45 ч.: SYLVAINE
- 18.45-19 .35 ч.: (DOLCH)
- 17.15-17.55 ч.: MORNE
петък, 28 юни 2024 г.
- Основна сцена 01
- 23.15-0.45 ч.: MACHINE HEAD
- 20.45-21.55 ч.: TOM MORELLO
- 18.35-19.35 ч.: POLYPHIA
- 16.40-17.30 ч.: FEAR FACTORY
- 15.05-15.45 ч.: KARNIVOOL
- 13.35-14.15 ч.: ORDEN OGAN
- 12.15-12.45 ч.: LOVEBITES
- 11.05-11.35 ч.: 7WEKS
- Основна сцена 02
- 0:50-02:00: THE PRODIGY
- 22:00-23:10 ч.: SHAKA PONK
- 19.40-20.40 ч.: STEEL PANTHER
- 17.35-18.30 ч.:SAVAGE LANDS
- 15.50-16.35 ч.: LOFOFORA
- 14.20-15.00 ч.: Докато тя спи
- 12.50-13.30 ч.: ВАРГАЗМА
- 11.40-12.10 ч.: ANKOR
- 10.30-11.00 ч.: SAINT AGNES
- Warzone
- 01.00-02.00 ч.: BODY COUNT ft ICE-T
- 22.50-23.50: BIOHAZARD
- 20.40-21.40 ч.: CLAWFINGER
- 18.40-19.30 ч.: HARM'S WAY
- 16.50-17.40 ч.: СТИНКИ
- 15.10-15.55 ч.: БЪРЗИНА
- 13.35-14.15 ч. : Кралете на дрогата
- 12.15-12.45 ч. : SMASH HIT COMBO
- 11.05-11.35 ч.: ОСЕМ ГРЕХОВЕ
- Valley
- 11.55-0.55 ч.: FU MANCHU
- 21.45-22.45 ч.: ACID KING
- 19.35-20.35 ч.: 1000MODS
- 17.45-18.35 ч.: ПЛАНЕТАТА НА ЗЕУС
- 16.00-16.45 ч.: GAUPA
- 14.20-15.05 ч.: BLACK RAINBOWS
- 12.50-13.30 ч .: GOZU
- 11.40-12.10 ч. : ДЯВОЛСКАТА ПРОДАЖБА
- 10.30-11.00 ч.: ЧЕРВЕНОТО СЛЪНЦЕ АТАКАМА
- Олтар
- 11.55-0.55 ч .: БОЛЕСТТА НА СПАСЕНИЕТО
- 9.45-10.45 ч.: АМОРФИЗ
- 19.35-20.35 ч.: NE OBLIVISCARIS
- 17.45-18.35 ч.: EINAR SOLBERG
- 16.00-16.45 ч.: KLONE
- 14.20-15.05 ч. : ТЕКСТУРИ
- 12.50-13.30 ч. : НАПРЕЖЕНИЕТО НА АКАЦИЯТА
- 11.40-12.10 ч.: SOLITARIS
- 10.30-11.00 ч.: KARMA ZERO
- Храм
- 01.00-02. 00 Ч.:АНААЛ НАТРАКХ
- 10.50-11.50 ч.: ИМПЕРАТОР
- 20.40-21.40 ч.: САТИРИКОН
- 18.40-19.30 ч. : KANONENFIEBER
- 16.50-17.40 ч.: MORK
- 15.10-15.55 ч.: EREB ALTOR
- 13.35-14.15 ч.: ШОРОВЕТЕ НА НУЛАТА
- 12.15-12.45 ч .: ИМПЕРИАЛСКИ КРИСТАЛИНЕН ЕНТОМБМЕНТ
- 11.05-11.35 ч.: HOULE
събота, 29 юни 2024 г.
- Основна сцена 01
- 22.45 - 1.00 ч.: METALLICA
- 20.35-21 .35 ч.: MASS HYSTERIA
- 18.30-19 .30 ч.: EXTREME
- 16.50-17 .35 ч.: MAMMOTH WVH
- 15.10-15.55 ч.:BLACK STONE CHERRY
- 13.35-14.15 ч.: ANVIL
- 12.15-12.45 ч.: ИЗВЪНЗЕМНО ОРУЖИЕ
- 11.05-11.35 ч.: DARKEN
- Основна сцена 02
- 01.05-02.05: SAXON
- 21.40-22.40 ч.: BRUCE DICKINSON
- 19.35-20.30 ч.: ACCEPT
- 17.40-18.25 ч.: YNGWIE MALMSTEEN
- 16.00-16.45 ч.: STRATOVARIUS
- 14.20-15.05 ч.: Огнено рапсодия
- 12.50-13.30 ч. : ВЕЧЕН ШАМПИОН
- 11.40-12.10 ч.: SUMERLANDS
- 10.35-11.00 ч.: КРИСТАЛНИЯТ ВИПЕР
- Warzone
- 01.00-02. 00 Ч.: САМОУБИЙСТВЕНИ НАКЛОННОСТИ
- 22.50-23.50 : ВЪЗМЕЗДИТЕЛИТЕ
- 20.40-21.40 ч.: NEKROMANTIX
- 18.40-19.30 ч. : ПСИХОАТРАКЦИИТЕ НА ДИДИЕР ВАМПАС
- 16.50-17.40 ч.: 8.6 CREW
- 15.10-15.55 ч.: КРАДЛИВИТЕ
- 13.35-14.15 ч.: ТОТАЛЕН ХАОС
- 12.15-12.45 ч.: МЪРТВИТЕ КРАЗУКИ
- 11.05-11.35 ч.: ПАДНАЛИТЕ ЛИЛИИ
- Valley
- 11.55-0.55 ч.: ДЖУЛИКРИСТАС
- 9.45-10.45 ч.: МР. BUNGLE
- 19.35-20.35 ч .: ЧЕЛСИ УОЛФ
- 17.45-18.35 ч .: КВЕЛЕРТАК
- 16.00-16.45 ч.: БРУТУС
- 14.20-15.05 ч.: Любители на прахта
- 12.50-13.30 ч. : СПОТЛАЙТОВЕ
- 11.40-12.10 ч.: КОНВЕНТ
- 10.30-11.00 ч.: КОНКУРС "ГЛАСЪТ НА ПЪТЯ": PËRL
- Олтар
- 11.55-0.55 ч .: РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ
- 9.45-10.45 ч.: Нил
- 19.35-20 .35 ч.: КАТАКЛИЗЪМ
- 17.45-18.35 ч.: ЗАБРАВЕНОТО
- 16.00-16.45 ч.: ЛЕГИОНЪТ НА ПРОКЛЕТИТЕ
- 14.20-15.05 ч.: SANGUISUGABOGG
- 12.50-13.30 ч .:KRONOS
- 11.40-12.10 ч.: BLOCKHEADS
- 10.30-11.00 ч.: NAKKEKNAEKKER
- Храм
- 01.00-02. 00 Ч.: EIVØR
- 10.50-11.50 ч.: KORPIKLAANI
- 20.40-21.40 ч.: SKYCLAD
- 18.40-19.30 ч. : CORVUS CORAX
- 16.50-17.40 ч. : SKALMOLD
- 15.10-15.55 ч.: WAYFARER
- 13.35-14.15 ч.: HRAFNGRIMR
- 12.15-12.45 ч.: UUHAI
- 11.05-11.35 ч.: EIHWAR
неделя, 30 юни 2024 г.
- Основна сцена 01
- 22:00-0:00: FOO FIGHTERS
- 19.25-20.40 ч.: Кралиците на каменната ера (QUEENS OF THE STONE AGE)
- 17.20-18.15 ч.: КРАЛСКА КРЪВ
- 15.30-16.20 ч.: BLUES PILLS
- 13.55-14.35 ч.: ДВАЙКИТЕ НА НОВА
- 12.25-13.05 ч.: "Високо в огъня
- 11.05-11.35 ч.: КОСМИЧЕСКИ ПСИХОС
- Основна сцена 02
- 20.45-21.55 ч.: ОФСПРИНГ
- 18.20-19.20 ч.: COREY TAYLOR
- 16.25-17.15 ч.: FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES
- 14.40-15.25 ч.: SIMPLE PLAN
- 13.10-13.50 ч.: NECK DEEP
- 11.40-12.20 ч.: HOTWAX
- 10.30-11.00 ч.: ЗЛОУПОТРЕБИТЕЛНА СИТУАЦИЯ
- Warzone
- 23:00-0:00: COCK SPARRER
- 20.50-21.50 ч.: MADBALL
- 18.40-19.40 ч.: HIGH VIS
- 16.50-17.40 ч.: ПОКАЖИ МИ ТЯЛОТО
- 15.10-15.55 ч.: Кръчма за наркотици
- 13.35-14.15 ч.: SCOWL
- 12.15-12.45 ч.: GEL
- 11.05-11.35 ч.: SORCERER
- Valley
- 21.55-22.55 ч.: RIVAL SONS
- 19.45-20 .45 ч.: ††† (CROSSES)
- 17.45-18.35 ч.: СИЕРА
- 16.00-16.45 ч.: ТЕРАПИЯ?
- 14.20-15.05 ч.: RENDEZ-VOUS
- 12.50-13.30 ч.: DOOL
- 11.40-12.20 ч. : HERIOT
- 10.30-11.00 ч. : PENCEY SLOE
- Олтар
- 9.55-10.55 ч.: АЗ СЪМ МОРБИД
- 19.45-20.45 ч.: СУФФОКАЦИЯ
- 17.45-18.35 ч.: Убийството на черната далия
- 16.00-16.45 ч.: Сянката на намерението
- 14.20-15.05 ч.: KARRAS
- 12.50-13.30 ч. : МАРКА НА ЖЕРТВАТА
- 11.40-12 .20 ч.: ДЕСТИНИТЕТ
- 10.30-11.00 ч.: ДЕФИЦИЕНТ
- Храм
- 23:00-0:00: DIMMU BORGIR
- 20.50-21.50 ч.: TIAMAT
- 18.40-19 .40 ч.: БАТУШКА
- 16.50-17.40 ч.: WIEGEDOOD
- 15.10-15.55 ч.: YOTH IRIA
- 13.35-14.15 ч.: THRON
- 12.15-12.45 ч.: Ноктюрни мисли
- 11.05-11.35 ч.: ХЛАДНА КРЪВ
Междувременно ще ви позволим да (пре)откриете Hellfest 2023 в снимки!