Олимпийски игри в общината: представете своя район в 7 олимпийски дисциплини

От Graziella de Sortiraparis · Снимки от Caroline de Sortiraparis · Публикувано на 5 юни 2024г. в 09:34ч.
Готови ли сте да представите своя район на една изключителна олимпиада в столицата? Седем дисциплини ви очакват, за да се изявите, но не забравяйте да се регистрирате навреме за състезанието, което започва на 22 юни 2024 г.!

Преди Олимпийските игри в Париж през 2024 г. да започнат и истинските спортисти да се заемат с връчването на медалите, столицата ви кани да участвате в Олимпийските игри в квартала, за да представите с гордост своя квартал! От 22 юни до 13 юли 2024 г. 16 района ще се състезават в седем дисциплини в града, превърнат в открит стадион!

Регистрацията за отборни спортове като боча и баскетбол 3х3, както и за тенис на маса, приключва на 9 юни, така че не отлагайте! За останалите спортове - брейк, 60 метра, лазерно бягане и 50 метра свободен стил - ще трябва да се регистрирате на място за избрания от вас спорт! И всеки може да участва от 7-годишна възраст в продължение на две празнични седмици, отворени за всички, безплатно! Всички участници трябва да бъдат на разположение за три дни, ако искат да се класират за големия финал в Париж.

Наградата: билети за Олимпийските и Параолимпийските игри в Париж през 2024 г. за всички победители и жребий за всички участници!

Olympiades des arrondissements : représentez votre quartier dans 7 disciplines olympiques Olympiades des arrondissements : représentez votre quartier dans 7 disciplines olympiques Olympiades des arrondissements : représentez votre quartier dans 7 disciplines olympiques Olympiades des arrondissements : représentez votre quartier dans 7 disciplines olympiques

Календар на събитията

• квалификационни състезания (между 22 юни и 5 юли): участвайте в един или повече квалификационни дни в зависимост от избраните дисциплини и се опитайте да спечелите място на финала в съответния район, през уикендите и в края на следобеда в делничните дни.
  • финали на окръзите (6 юли): всеки окръг провежда свой собствен финал, за да избере своите шампиони, които ще представят своя окръг на финала в Париж.
  • големият парижки финал (13 юли): всички шампиони от районите ще се срещнат в плувния басейн Georges-Hermant (19-ти район) за финала на 50 метра свободен стил и на стадиона Charléty (13-ти район) за всички останали дисциплини в присъствието на международни атлети.