Олимпийските игри в Париж през 2024 г.: сребро за Симон Байлс в гимнастиката след златото на Ребека Андраде

От My de Sortiraparis · Снимки от Cécile de Sortiraparis · Публикувано на 5 август 2024г. в 18:13ч.
Този ден от Олимпийските игри по гимнастика на 5 август определено крие много неочаквани изненади. След 5ᵉ място на греда, Симон Байлс в крайна сметка получава само сребърен медал на пода, след бразилката Ребека Андраде, която получава златото. Джордан Чайлс, първоначално обявен за 4ᵉ, в крайна сметка завършва на подиума след протест.

НаОлимпийските игри в Париж през 2024 г. Симон Байлс спечели сребро на пода, а Джордан Чайлс взе бронз за САЩ. Златният медал отиде при Ребека Андраде, която победи американците с безупречно изпълнение. Това наистина беше ден, изпълнен с обрати, който опроверга всички прогнози, направени в понеделник, 5 август.

В един наситен с емоции ден Симон Байлс и Джордан Чайлс завладяха публиката със забележителните си изпълнения. Въпреки впечатляващото изпълнение с някои изключително трудни движения, Симон Байлс бе изпреварена от бразилката Ребека Андраде. Със сложни диагонали, включващи три завъртания в два салта, диагонал в двоен тенду и двоен салто ариер тенду на финала, Байлс не беше за подценяване. Въпреки това две изхвърляния я лишиха от желания четвърти златен медал в любимата ѝ дисциплина.

Ребека Андраде блесна със своята последователност и прецизност. Безупречната ѝ програма ѝ донесе втора олимпийска титла след златото на прескок в Токио през 2021 г. С победата си Андраде влезе в историята на бразилската гимнастика, като стана олимпийска шампионка на паркет в Париж.

Голяма изненада за американците в края на предаването. Джордан Чайлс, първоначално обявен на четвърто място, най-накрая се качи на подиума, след като отборът на САЩ прие жалба. Това решение, макар и благоприятно за Чайлс, беше жестоко за румънската гимнастичка Ана Барбосу, която беше оставена извън подиума.

Симон Байлс, която вече спечели три златни медала на тези игри, сега добави и сребърен медал. Малко преди този финал на пода тя успя да се класира едва пета на греда след падане, демонстрирайки своята устойчивост и безспорен талант.

Олимпийските игри в Париж през 2024 г. ще бъдат запомнени с вълнуващи моменти и изключителни изпълнения. Медалите, спечелени от Симон Байлс и Джордан Чайлс, са идеалният пример за това, илюстрирайки както състезателността, така и емоцията на художествената гимнастика на най-високо ниво.

Осми златен медал за Симон Байлс няма да има. Две излизания от килима й костваха златото на пода само с 0,033 точки въпреки отличното изпълнение (14,133). Първото място зае бразилката Ребека Андраде с резултат 14.166. 25-годишната Андраде вече беше спечелила първия олимпийски златен медал на Бразилия в гимнастиката на прескок в отсъствието на Байлс. Този път тя победи американската суперзвезда на успоредка. Американката Джордан Чайлс допълни почетната стълбичка с оценка 13.766.