Париж 2024 Олимпийски игри: футбол финал: дата, час и телевизионен канал Франция - Испания за златния медал

От My de Sortiraparis · Публикувано на 9 август 2024г. в 13:10ч.
Футболният финал Франция-Испания на Олимпийските игри в Париж през 2024 г. обещава да бъде исторически момент, който не бива да се пропуска. Трикольорите, под ръководството на Гийом Рест (ТФК) и Тиери Анри (треньор), ще се опитат да спечелят златния олимпийски медал срещу страховития отбор на Испания. Кога, къде, в колко часа и по кой канал ще можете да гледате мача? Разказваме ви всичко за това.

Финалът ще се състои в петък, 9 август, от 18:00 ч. в Парка на принцовете в Париж - мач, който не бива да се пропуска и който ще се излъчва по France Télévisions и Eurosport.

След зрелищна квалификация в понеделник, 5 август, френският мъжки футболен отбор успя да победи Египет с 3:1 след допълнително време в Лион. Махмуд Сабер откри резултата за египтяните в 62-ата минута, но Жан-Филип Матета изравни в 83-ата минута, а в 99-ата минута даде преднина на Les Bleus. След това Майкъл Олиз подпечата победата в 108-ата минута, възползвайки се от отстраняването на египетски играч в началото на допълнителното време. Тази победа гарантира на Франция медал с възможност за спечелване на злато.

За първи път от 40 години Les Bleus, водени от капитана Александър Лаказет, имат възможност да донесат златен медал за френската делегация. За последен път френският футболен отбор е печелил тази титла през 1984 г. в Лос Анджелис. По онова време поколението на Бижота, Гаранд, Лакомб и Сюереб беше оставило своя отпечатък. Днес отборът на Тиери Анри е на един мач от това да повтори това постижение.

Пътуването на Les Bleus до този финал е белязано от върхови моменти и изключителни изпълнения. На полуфинала те показаха своята издръжливост, като разстроиха Египет, с което си осигуриха медал и си дадоха шанс да спечелят златото. Този млад и талантлив отбор спечели сърцата на феновете и върна надеждата на френския футбол на международната сцена.

Мачът в петък обещава да бъде незабравимо зрелище, в което всеки играч ще даде всичко от себе си, за да достигне върха на олимпийския подиум. Очакванията са големи, а мечтата за златен медал е на една ръка разстояние за френския отбор.

Затова не забравяйте, че финалът ще започне в 18:00 ч. на 9 август 2024 г. Мачът ще бъде излъчен по France Télévisions, като France 3 ще бъде посветена на отборните спортове, а също и по Eurosport. Можете да проследите този исторически момент и да подкрепите трикольорите в стремежа им към слава.