Олимпийски игри 2024: Франция побеждава Канада в баскетбола и достига до полуфиналите!

От My de Sortiraparis · Снимки от Cécile de Sortiraparis · Публикувано на 7 август 2024г. в 12:05ч.
Невероятно е, че Канада беше сочена за фаворит на четвъртфинала във вторник, 6 август, но в крайна сметка френският отбор с Виктор Уембаняма и неговия отбор спечели мача, което ги класира на полуфинал в четвъртък, 8 август.

"Обикновеният мач няма да е достатъчен, трябва да направим нещо специално", каза треньорът Венсан Коле преди мача Франция-Канада .

И наистина, те излязоха на сцената за този четвъртфинал, започвайки мача силно. До първия тайм-аут те водеха с 16:5. През първото полувреме френският баскетболен отбор води с 45:29. Първото полувреме беше отлично от техническа гледна точка. Но трикольорите блеснаха преди всичко със своя устрем и решителност, като атакуваха играта на пълни обороти и упражниха силен натиск върху канадците, въпреки че бяха фаворити в мача.

Планът за игра, разработен от Венсан Колет и неговия екип, се оказа успешен. Като разполагаха само с един вътрешен играч близо до рамката, те успяха да разтеглят играта, да избегнат пренаселването на Виктор Уембаняма и да използват слабостта на Канада в защита близо до коша.

Французите нанасят силен удар там, където ги боли. Въпреки че всички погледи бяха насочени към Виктор Уембаняма, в крайна сметка блеснаха Гершон Ябуселе и Матиас Лесорт. Ябуселе вкара 22 точки, а Лесорт добави 13, включително впечатляващите 9/14 от линията за свободни удари, което е забележително представяне за него. Изключителен беше и Исаия Кординер, който отбеляза 20 точки, включително четири решаващи стрелби за три точки, за да даде импулс на Les Bleus, когато имаха нужда от него. През второто полувреме канадците се събудиха и затегнаха играта с по-агресивна защита. Второто полувреме беше интензивно, до голяма степен благодарение на Шаи Гилгейз-Александър, който пое юздите на играта и завърши с 27 точки.

След изтощителен мач, в който френският отбор продължи да доминира, той най-накрая се класира за полуфиналите с резултат 82:73. Един прекрасен реванш за баскетболния отбор.

Френският баскетболен отбор ще се срещне сГермания на полуфинала в четвъртък, 8 август - същата Германия, която победи Les Bleus във Вилньов д'Аск само преди четири дни. Вече напълно здрави, да се надяваме, че ще получат своя реванш в следващия мач.

Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ? Париж 2024 Баскетбол: Франция-САЩ финал - канал и час да гледате мача на живо по телевизията
Те го направиха! Баскетболният отбор Les Bleus спечели полуфиналния си мач срещу Германия. Мъжкият баскетболен отбор на Франция, воден от капитана Никола Батум, ще се изправи срещу САЩ за златния медал. И така, по кой канал, в кой ден и в колко часа ще гледате баскетболния финал между Франция и САЩ? Ще ви кажем всичко! [Прочетете още]