Художествено плуване: френският отбор завършва на 4-то място, на косъм от почетната стълбичка на Игрите в Париж през 2024 г.

От Margot de Sortiraparis · Публикувано на 8 август 2024г. в 00:10ч.
В края на трите състезания, които се проведоха от понеделник, 5 август, в басейна на водния център в Сен Дени, френският отбор спечели с много добър резултат и завърши на 4-то място в състезанието.

Оценява се по три водни балета, като художественото плуване се практикува в дуети или от отбори от по осем плувци. На Игрите в Париж през 2024 г. всеки отбор трябваше да изпълни техническа програма, свободна програма и накрая акробатична програма.

След много добри резултати в техническата програма (6-то място с 277,7925 точки) и свободната програма (4-то място с 340,0561 точки) френският отбор по спортно плуване накрая завърши на 4-то място в класирането с много добра акробатична програма, която му донесе 268,8001 точки. На по-малко от 16 точки зад испанците, които взеха бронз след Съединените американски щати (сребро) и Китай (злато), французите най-накрая завършиха съвсем близо до подиума.

За финалната си програма синият отбор изпълни песента на Grand Corps Malade " Mesdames", с която отдаде почит на женския пол в балет и изпълнение, което бе посрещнато особено добре от публиката във водния център "Сен Дени". В отсъствието на руските плувци - забранени от Международния олимпийски комитет да участват в Игрите, както и всички руски спортисти, по геополитически причини - картите на този подиум бяха пренаредени, което откри нови възможности. Китай иИспания вече бяха обявени за големите фаворити заедно със САЩ, но французите изненадаха съдиите и се завърнаха у дома с прекрасно 4-то място.

Jeux paralympiques de Tokyo : Ugo Didier remporte l'argent en natationJeux paralympiques de Tokyo : Ugo Didier remporte l'argent en natationJeux paralympiques de Tokyo : Ugo Didier remporte l'argent en natationJeux paralympiques de Tokyo : Ugo Didier remporte l'argent en natation Параолимпийските игри в Париж през 2024 г.: ето кои са медалистите в параплуването
Параолимпийските игри в Париж през 2024 г. ще се проведат в столицата от 28 август до 8 септември. Какво ще кажете за състезанията по параплуване? Кои са спортистите и отборите, които ще спечелят медали в тези дисциплини? Разказваме ви за всичко това! [Прочетете още]

Patinoire de colombesPatinoire de colombesPatinoire de colombesPatinoire de colombes Олимпийските игри в Париж през 2024 г.: събития, история... водни спортове на олимпийските игри
Наред с неизбежните плувни състезания, водните спортове са особено популярни на всички олимпийски игри. Независимо дали става въпрос за гмуркане, водна топка или художествено плуване, нека разберем повече за тези събития за Олимпийските игри в Париж през 2024 г. [Прочетете още]