Olympijské hry Paříž 2024: Sarah Steyaertová a Charline Piconová získaly bronzovou medaili v plachtění

Podle My de Sortiraparis · Publikováno na 3. srpen 2024 v 14:10
Olympijské hry Paříž 2024, plachtění: Charline Piconová a Sarah Steyaertová získaly bronz v závodě 49er FX. Na závodní dráze Marina de Marseille získaly v pátek Charline Piconová a Sarah Steyaertová z La Rochelle bronzovou medaili. Byla to první francouzská medaile dne. Tato medaile znamená výjimečný výkon obou jachtařek, které se postavily velké výzvě.

Francie získala na olympijských hrách v Paříži 2024 první medaili v olympijském plachtění. Dvojice Sarah Steyaertová a Charline Piconová získala bronzovou medaili na konci medailového závodu 49er FX v pátek 2. srpna . Sarah Steyaertová se po pětileté pauze od vrcholového sportu a Charline Piconová, dvojnásobná olympijská vítězka ve windsurfingu RS, pustily do nové náročné disciplíny a podařilo se jim dosáhnout na stupně vítězů.

Charline Piconová (39) a Sarah Steyaertová (37), přezdívané "Mama Team", ukázaly, že zkušenosti a odhodlání mohou překonat každou výzvu. Dobře umístěné po prvních dvanácti kvalifikačních etapách skončily obě jachtařky v medailovém závodě, finále, v němž se sejde prvních deset celkově a počítá se dvojnásobek, daleko dole, ale nakonec na vodách Mariny de Marseille urvaly stupně vítězů.

Závod o medaile, který byl původně naplánován na čtvrtek, se nakonec jel v pátek. Před startem měli Francouzi dvoubodový náskok před Nizozemci a sedmibodový před Švédy, přičemž Norové a Němci nebyli daleko za nimi. V pátek 2. srpna se jim navzdory vrtkavému větru podařilo zachránit bronz. Charline Piconová dosáhla monumentálního úspěchu, když získala další medaili v jiné disciplíně s lodí 49er, 4,99 m dlouhou lodí s křídly na obou stranách.

Po olympijských hrách v Tokiu, kde získala stříbro v SR, se olympijská vítězka musela vzdát své oblíbené disciplíny kvůli vývoji windsurfingu směrem k foilingu. Během tří let se musela naučit všechny základy 49er FX, tedy plavidla, na které až do roku 2021 nikdy nevkročila. Pro tuto misi se Charline mohla spolehnout na další maminku: Sarah Steyaertovou. Rodačka z La Rochelle, která se vrátila z druhého těhotenství a usadila se v učitelském životě, vystoupila ze sportovního důchodu, aby se znovu vydala na moře. Sarah Steyaertová, která je na lodi této kategorie zkušenější než její partner, naučila Picona všem zásadám 49er FX.

Pro oba sportovce to byla obrovská výzva. Připravit se za tři roky na olympijské hry v tak náročné třídě, jako je 49er. V Marseille však jachtaři překonali nepřízeň osudu a v předvečer finále se ujali vedení v žebříčku. Od loňského roku je trénoval Benjamin Bonnaud a sebevědomí si vybudovali ziskem stříbra na posledním mistrovství Evropy. Intenzivní příprava se jim vyplatila a umožnila jim věřit ve svůj potenciál.

Pro Sarah Steyaertovou je to první olympijská medaile a pro Charline Piconovou třetí, což svědčí o jejich odhodlání a talentu. Klobouk dolů před nizozemskými olympijskými vítězkami a gratulujeme Mama Teamu k tomuto krásnému vítězství.