Olympijské hry v Paříži 2024: fotbalové finále: datum, čas a televizní kanál Francie - Španělsko o zlatou medaili

Podle My de Sortiraparis · Publikováno na 9. srpen 2024 v 13:10
Fotbalové finále Francie-Španělsko na olympijských hrách v Paříži 2024 slibuje historický okamžik, který si nenechte ujít. Tricolores se pod vedením Guillauma Restese (TFC) a Thierryho Henryho (trenér) pokusí získat zlatou olympijskou medaili proti hrozivému španělskému týmu. Kdy, kde, v kolik hodin a na jakém kanálu budete moci zápas sledovat? Vše vám prozradíme.

Finále se odehraje v pátek 9. srpna od 18:00 v Parku princů v Paříži, zápas, který si nenechte ujít a který bude vysílat France Télévisions a Eurosport.

Po velkolepé kvalifikaci v pondělí 5. srpna dokázala francouzská mužská fotbalová reprezentace v Lyonu porazit Egypt 3:1 po prodloužení. Skóre otevřel v 62. minutě Mahmoud Saber, ale Jean-Philippe Mateta v 83. minutě vyrovnal a v 99. minutě poslal Les Bleus do vedení. Vítězství pak zpečetil ve 108. minutě Michael Olise, který využil vyloučení egyptského hráče na začátku prodloužení. Toto vítězství zaručuje Francii medaili s možností zisku zlata.

Poprvé po 40 letech mají Les Bleus v čele s kapitánem Alexandrem Lacazettem možnost přivézt francouzské delegaci zlatou medaili. Naposledy ji francouzský fotbalový tým získal v roce 1984 v Los Angeles. Tehdy se prosadila generace Bijotat, Garande, Lacombe a Xuereb. Dnes chybí týmu Thierryho Henryho jediný zápas k tomu, aby tento úspěch zopakoval.

Cesta Les Bleus do tohoto finále se vyznačovala vrcholnými momenty a výjimečnými výkony. V semifinále ukázali svou houževnatost, když potrápili Egypt, čímž si zajistili medaili a dali si šanci získat zlato. Tento mladý a talentovaný tým si získal srdce fanoušků a vrátil francouzskému fotbalu naději na mezinárodní scéně.

Páteční zápas slibuje nezapomenutelnou podívanou, v níž každý hráč vydá ze sebe všechno, aby dosáhl na nejvyšší příčky olympijského žebříčku. Očekávání jsou vysoká a sen o zlaté medaili je pro francouzský tým na dosah.

Nezapomeňte, že finále bude zahájeno 9. srpna 2024 v 18:00 . Zápas bude vysílán na France Télévisions, přičemž France 3 se bude věnovat týmovým sportům, a také na Eurosportu. Můžete sledovat tento historický okamžik a fandit Tricolores v jejich cestě za slávou.