Olympijské hry 2024: Francie porazila Kanadu v basketbalu a postoupila do semifinále!

Podle My de Sortiraparis · Fotografie od Cécile de Sortiraparis · Publikováno na 7. srpen 2024 v 12:05
V úterý 6. srpna byla Kanada považována za favorita čtvrtfinále, ale nakonec zvítězil francouzský tým v čele s Victorem Wembanyamou a jeho týmem a postoupil do semifinále, které se uskuteční ve čtvrtek 8. srpna.

"Normální zápas nám nebude stačit, musíme udělat něco speciálního," řekl trenér Vincent Collet před zápasem Francie s Kanadou .

A skutečně, v tomto čtvrtfinále vytáhli všechny své síly a začali zápas zostra. Do prvního time-outu vedli 16:5. V prvním poločase vedly francouzské basketbalistky 45:29. Byl to technicky výborný první poločas. Především však zářil drajv a odhodlání Tricolores, které útočily na plné obrátky a vyvíjely na Kanaďanky silný tlak, přestože byly favoritkami zápasu.

Herní plán, který vypracoval Vincent Collet a jeho tým, se ukázal jako úspěšný. Díky tomu, že měli v blízkosti obroučky pouze jednoho hráče, dokázali roztáhnout hru, vyhnout se tlačenici kolem Victora Wembanyamy a využít slabiny kanadské obrany v blízkosti koše.

Francouzi tvrdě zasáhli tam, kde to bolelo. Ačkoli se všechny oči upíraly na Victora Wembanyamu, nakonec zazářili Guerschon Yabusele a Mathias Lessort. Yabusele nastřílel 22 bodů, Lessort jich přidal 13, včetně působivých 9/14 z čáry trestných hodů, což je pro něj pozoruhodný výkon. Výjimečný byl také Isaïa Cordinier, který zaznamenal 20 bodů, včetně čtyř klíčových tříbodových střel, které dodaly Les Bleus impuls, když ho potřebovali. Ve druhém poločase se Kanaďané probudili a agresivnější obranou zpřesnili hru . Druhý poločas byl intenzivní především zásluhou Shaie Gilgeouse-Alexandera, který převzal otěže zápasu a skončil s 27 body.

Po vyčerpávajícím zápase, v němž francouzský tým nadále dominoval, nakonec postoupil do semifinále se skóre 82:73. Krásná odveta pro basketbalový tým.

Francouzští basketbalisté se ve čtvrtek 8. srpna utkají v semifinále sNěmeckem, které před čtyřmi dny porazilo Les Bleus ve Villeneuve d'Ascq. Nyní jsou již plně fit a doufejme, že se jim to v příštím zápase vymstí.

Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ? Basketbal Paříž 2024: Finále Francie-USA - kanál a čas sledování zápasu živě v televizi
Dokázali to! Basketbalisté Les Bleus vyhráli semifinálový zápas proti Německu. Francouzský mužský basketbalový tým vedený kapitánem Nicolasem Batumem se utká o zlatou medaili s USA. Na jakém kanálu, který den a v kolik hodin budete sledovat toto basketbalové finále mezi Francií a USA? Vše vám prozradíme! [Přečtěte si více]