Umělecké plavání: francouzský tým skončil na Hrách 2024 v Paříži na 4. místě, těsně za stupni vítězů

Podle Margot de Sortiraparis · Publikováno na 8. srpen 2024 v 00:10
Na konci tří soutěží, které se konaly od pondělí 5. srpna v bazénu v aquacentru v Saint-Denis, francouzský tým s velmi dobrým výsledkem zvítězil a obsadil 4. místo v soutěži.

Hodnotí se tři vodní balety, umělecké plavání se cvičí v duetech nebo v týmech po osmi plavcích. Na hrách v Paříži 2024 musel každý tým předvést technický program, volný program a nakonec akrobatický program.

Po velmi dobrých výsledcích v technickém programu (6. místo s 277,7925 bodu) a volném programu (4. místo s 340,0561 bodu) se francouzský tým uměleckého plavání nakonec umístil na 4. místě s velmi dobrým akrobatickým programem, za který získal 268,8001 bodu. O necelých 16 bodů za Španěly, kteří získali bronz za Spojenými státy americkými (stříbro) a Čínou (zlato), Francouzi nakonec skončili těsně za stupni vítězů.

V závěrečném programu vystoupil modrý tým s písní Grand Corps Malade Mesdames, která vzdává hold ženskému pohlaví v baletu a která se setkala s mimořádným ohlasem publika v aquacentru Saint-Denis. Při neúčasti ruských plavců - kterým Mezinárodní olympijský výbor z geopolitických důvodů zakázal účast na hrách, stejně jako všem ruským sportovcům - se na tomto pódiu znovu zamíchaly karty a otevřely se nové možnosti. Čína aŠpanělsko již byly spolu se Spojenými státy vyhlášeny jako velcí favorité, ale Francouzi překvapili rozhodčí a vrátili se domů s pěkným 4. místem.

Jeux paralympiques de Tokyo : Ugo Didier remporte l'argent en natationJeux paralympiques de Tokyo : Ugo Didier remporte l'argent en natationJeux paralympiques de Tokyo : Ugo Didier remporte l'argent en natationJeux paralympiques de Tokyo : Ugo Didier remporte l'argent en natation Paralympijské hry v Paříži 2024: medailisté z para plavání
Od 28. srpna do 8. září se v Paříži uskuteční paralympijské hry 2024. Jaké budou para-plavání? Kdo jsou sportovci a týmy, kteří v těchto disciplínách získají medaile? O tom všem vám povíme! [Přečtěte si více]

Patinoire de colombesPatinoire de colombesPatinoire de colombesPatinoire de colombes Olympijské hry v Paříži 2024: události, historie... vodní sporty na olympijských hrách
Kromě nevyhnutelných plaveckých disciplín jsou na každé olympiádě obzvláště oblíbené vodní sporty. Ať už se jedná o potápění, vodní pólo nebo umělecké plavání, pojďme se o těchto disciplínách pro olympijské hry v Paříži 2024 dozvědět více. [Přečtěte si více]