Olympijské hry v Paříži 2024: Velryba se zve na olympiádu v surfování

Podle My de Sortiraparis · Publikováno na 6. srpen 2024 v 16:20
Velryba se zve na olympijské hry v Paříži 2024? To je neobvyklý obrázek dne. Olympijské hry v Paříži 2024 nabízejí neobvyklé výjevy, a to i na druhém konci světa. Během semifinále surfingu na Tahiti se před kamerami objevila velryba, která celé akci dodala velkolepý nádech. Brazilka Tatiana Westonová-Webbová se utkala s Kostaričankou Brisou Hennessyovou v soutěži, která se vyznačovala působivými výkony a rozmarným počasím.

Není pochyb o tom, že tyto olympijské hry nám nikdy nepřestanou poskytovat neuvěřitelné záběry. Mezi hosty, kteří se přijeli podívat na tyto události, je i velryba z Tahiti. A právě jsme se dozvěděli, že si lístek na sledování surfování nezarezervovala.

V Paříži se ikonické památky, jako je Eiffelova věž, Grand Palais a zámek Versailles, proměňují na stadiony, kde se budou konat soutěže. Na druhé straně zeměkoule nabízejí vlny Teahupo'o na Tahiti stejně neuvěřitelné prostředí pro surfování a velryby tomu zřejmě rozumí.

V pondělí 5. srpna se během závěrečného semifinále ženského turnaje rozhodla překvapit velryba. Mořský živočich se sám pozval do pole kamer a zaujal diváky i sportovní komentátory, včetně Justine Dupontové a Michela Boureze z France Télévisions."Ach, ten tanec velrybího mláděte! Matka nemůže být daleko," zvolal Bourez, ohromený touto nečekanou scénou.

Zdálo se, že návštěva přinesla štěstí Tatianě Westonové-Webbové, která se kvalifikovala do finále, než prohrála s Američankou Caroline Marksovou. Francouzka Johanne Defayová získala bronzovou medaili, když porazila Brisu Hennessyovou, a získala tak první olympijskou medaili pro francouzský surfing.

V soutěži mužů se stal olympijským vítězem Francouz Kauli Vaast , který porazil Australana Jacka Robinsona. Díky těmto vítězstvím se Francie posunula na třetí místo v celkové tabulce medailí za Spojené státy a Čínu s celkovým počtem 48 medailí. Jedná se o nejlepší výkon Francie od her v Atlantě, přičemž do konce týdne může překonat hranici 15 zlatých medailí.

Nečekaná přítomnost velryby nepochybně obnovila jeden z nezapomenutelných obrazů tohoto surfového semifinále v Teahupo'o a učinila z něj magický a nezapomenutelný den pro diváky i sportovce. Anekdota, která zůstane vryta do paměti olympijských her v Paříži 2024.