Προσοχή οπαδοί arcade! Το Game On είναι η νέα διεύθυνση 100% gaming που έρχεται σύντομα στη La Défense, στο CNIT για την ακρίβεια. Θα μπορείτε να παίξετε ένα σωρό arcade παιχνίδια, από επιτυχίες όπως το Mario Kart μέχρι ρετρό παιχνίδια (ελπίζουμε)...
Προς το παρόν, δεν έχουν ανακοινωθεί πληροφορίες σχετικά με τις διαφορετικές εμπειρίες που θα προσφέρονται στο κατάστημα ή ακόμη και για το πώς θα μπορούσε να μοιάζει (εκτός από τις συνεχιζόμενες εργασίες κατασκευής). Ωστόσο, ένα πράγμα είναι σχεδόν βέβαιο (καλά, ούτε εμείς θα προτρέξουμε πολύ...): το κατάστημα θα πρέπει να είναι αποκλειστικά προσανατολισμένο στα βιντεοπαιχνίδια/παιχνίδια, προσφέροντας τερματικά arcade, και μόνο τερματικά arcade, σε αντίθεση με το La Tête dans les Nuages που έχει εγκατασταθεί μερικούς ορόφους πιο πάνω και το οποίο προσφέρει, εκτός από μερικά τερματικά arcade, πολλά αξιοθέατα και άλλες δραστηριότητες (μπόουλινγκ κ.λπ.). Τώρα είναι στο χέρι τους να μας διαψεύσουν...
Όσον αφορά τα τερματικά, ελπίζουμε να βρούμε μερικά κλασικά παιχνίδια όπως το Mario Kart, το Pac-Man, το Mortal Kombat και άλλα παιχνίδια σκοποβολής, καθώς και μερικά νέα χαρακτηριστικά και εκπλήξεις. Αλλά για να μάθουμε περισσότερα, θα πρέπει να περιμένουμε τις επίσημες πληροφορίες... Αλλά μην ανησυχείτε, το Sortiraparis παρακολουθεί τα πράγματα από κοντά και είναι σίγουρο ότι θα έχει τις τελευταίες πληροφορίες για εσάς, ώστε να προγραμματίσετε την έξοδό σας με την οικογένεια ή τους φίλους σας και να διασκεδάσετε με τα τερματικά που προσφέρονται. Πάρτε λοιπόν τα joysticks σας!