Pariisi 2024. aasta olümpiamängud: Sarah Steyaert ja Charline Picon võitsid purjetamises pronksmedali

Kõrval My de Sortiraparis · Avaldatud 3. august 2024 kell 14.10
Olümpiamängud Pariis 2024, purjetamine: Charline Picon ja Sarah Steyaert võidavad pronksi 49er FX-sõidus. Marina de Marseille'i võistlusrajal võitsid Charline Picon ja Sarah Steyaert La Rochelle'ist reedel pronksmedali. See oli päeva esimene Prantsusmaa medal. See medal tähistab kahe purjetaja erakordset sooritust, kes astusid vastu suurele väljakutsele.

Prantsusmaa on võitnud oma esimese medali 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel purjetamises. Duo Sarah Steyaert ja Charline Picon võitis reedel, 2. augustil toimunud 49er FX medal race'i lõpus pronksmedali. Pärast viieaastast pausi tippspordist võtsid Sarah Steyaert ja kahekordne olümpiavõitja RS-purjelauasõidus Charline Picon ette uue nõudliku distsipliini ja neil õnnestus jõuda poodiumile.

Charline Picon (39) ja Sarah Steyaert (37), kelle hüüdnimeks on "Mama Team", näitasid, et kogemuse ja sihikindlusega saab iga väljakutse ületada. Pärast kaheteistkümne esimest kvalifikatsioonietappi hästi paigutatud purjetajad lõpetasid medalisõidus, mis on finaal, mis koondab üldarvestuse kümme parimat ja loeb topelt, kuid lõpuks haarasid poodiumi Marina de Marseille'i veekogudel.

Medal Race, mis oli algselt planeeritud neljapäevaks, toimus lõpuks reedel. Enne starti olid prantslased hollandlaste ees kahe ja rootslaste ees seitsme punktiga, norralased ja sakslased ei jäänud kaugele maha. Reedel, 2. augustil õnnestus neil vaatamata heitlikule tuulele päästa pronksmedal. Charline Picon saavutas monumentaalse teo, võites teise medali teises distsipliinis 49eriga, mis on 4,99 m pikkune paat, millel on mõlemal küljel tiivad.

Pärast Tokyo mänge, kus ta võitis hõbeda SR-s, pidi olümpiavõitja loobuma oma lemmikdistsipliinist, sest purjelauasõit arenes foilingu suunas. Kolme aasta jooksul pidi ta õppima kõik 49er FX-i põhitõed, mille peale ta enne 2021. aastat enam jalga ei pane. Selle missiooni jaoks sai Charline loota teisele emale: Sarah Steyaertile. Teisest rasedusest naasnud ja õpetajana elama asunud La Rochelle'ist pärit naine tuli oma sportlikust pensionipõlvest välja, et taas merele minna. Sarah Steyaert, kes on selles paadikategoorias kogenum kui tema partner, õpetas Piconile kõik 49er FX-i reeglid.

Mõlema sportlase jaoks oli väljakutse tohutu. Valmistuda olümpiamängudeks kolme aasta jooksul nii nõudlikus klassis nagu 49er. Kuid Marseille's võitsid purjetajaid, asudes finaali eelõhtul edetabelis esikohale. Benjamin Bonnaud'i poolt alates eelmisest aastast treenerituna olid nad oma enesekindlust kasvatanud, võites viimastel Euroopa meistrivõistlustel hõbeda. Intensiivne ettevalmistus on end ära tasunud, võimaldades neil uskuda oma potentsiaali.

See on esimene olümpiamedal Sarah Steyaert 'ile ja kolmas Charline Piconile, mis näitab nende otsustavust ja annet. Müts maha Hollandi olümpiavõitjatele ja õnnitlused Mama Teamile selle suurepärase võidu puhul.