Párizs 2024 olimpia: Joan-Benjamin Gaba judoka ezüstérmet nyert a -73 kg-os kategóriában

Által Manon de Sortiraparis · Megjelent 2024. július 29.-kor21:28
Joan-Benjamin Gaba judoka a -73 kg-os kategóriában ezüstérmet szerzett a regnáló világbajnok, az azerbajdzsáni Hidayet Heydarov ellen.

Joan-Benjamin Gaba biztosan nem fogja elfelejteni első olimpiai szereplését! A 23 éves judoka július 29-én, hétfőn ezüstérmet nyert judóban a -73 kg-os kategóriában. Újabb érem a francia küldöttségnek, így a cikk írásakor már 14 arany-, ezüst- és bronzéremnél jár.

Csak judóban, mindössze 3 versenynap után Franciaország már 5 éremmel büszkélkedhet: ezüst Luka Mkheidze (-60kg), bronz Amandine Buchard (-52kg), bronz Shirine Boukli (-48kg)... és most ezüst Joan-Benjamin Gaba, valamint bronz Sarah-Léonie Cysique, aki szintén ma nyert a -57kg-os kategóriában!

Egy hibátlan nap után, amikor az elődöntőben a grúz Lasha Shavdatuashvilit, a japán Soichi Hashimotót és a moldovai Adil Osmanovot győzte le, a fiatal francia sportolót végül a Champ-de-Mars Arénában azazerbajdzsáni Hidayet Heydarov győzte le, aki nem más, mint a regnáló világbajnok.

Joan-Benjamin Gaba nem bánkódik, épp ellenkezőleg: ez egy csodálatos első lépés a francia dzsúdós olimpiai karrierjében.

JudoJudoJudoJudo Párizs 2024 olimpiai és paralimpiai játékok: kik az érmes dzsúdósok? Díjak
A 2024-es párizsi olimpiai és paralimpiai játékokon a világ minden tájáról érkeznek majd sportolók! Fedezd fel azokat, akik a judóban arany-, ezüst- és bronzérmekkel tűntek ki, valamint minden francia sikertörténetet. [Olvass tovább]