Párizs 2024 olimpia: Sarah Steyaert és Charline Picon bronzérmet nyert vitorlázásban

Által My de Sortiraparis · Megjelent 2024. augusztus 3.-kor14:10
Párizsi Olimpiai Játékok 2024, vitorlázás: Charline Picon és Sarah Steyaert bronzérmet nyer a 49er FX-ben. A Marina de Marseille versenypályán a La Rochelle-i Charline Picon és Sarah Steyaert pénteken bronzérmet nyert. Ez volt a nap első francia érme. Ez az érem kivételes teljesítményt jelent a két vitorlázó számára, akik nagy kihívásnak tettek eleget.

Franciaország megszerezte első olimpiai érmét vitorlázásban a 2024-es párizsi olimpiai játékokon. A Sarah Steyaert és Charline Picon alkotta duó augusztus 2-án, pénteken a 49er FX Medal Race végén bronzérmet nyert. Sarah Steyaert öt év szünet után az élsportban, Charline Picon pedig kétszeres olimpiai bajnok RS-szörfösként vállalta az igényes új szakágat, és sikerrel állt fel a dobogóra.

Charline Picon (39) és Sarah Steyaert (37), becenevükön "a Mama Team", megmutatták, hogy a tapasztalat és az elszántság bármilyen kihívást legyőzhet. A két vitorlázó az első tizenkét selejtezőszakasz után jól szerepelt, de az éremfutamban, az összesített első tíz helyezettet tömörítő és a duplán számoló döntőben messze lemaradtak, de végül a Marina de Marseille vizén elkapták a dobogót.

Az eredetileg csütörtökre tervezett Medal Race-t végül pénteken rendezték meg. A rajt előtt a franciák két ponttal a hollandok és héttel a svédek előtt álltak, a norvégok és a németek pedig nem sokkal lemaradva. Augusztus 2-án, pénteken a szeszélyes szél ellenére sikerült megmenteniük a bronzérmet. Charline Picon monumentális teljesítményt ért el azzal, hogy egy másik szakágban, a 49errel, egy 4,99 méteres, kétoldalt szárnyakkal ellátott hajóval újabb érmet szerzett.

A tokiói játékok után, ahol ezüstérmet nyert SR-ben, az olimpiai bajnoknak fel kellett adnia kedvenc szakágát, mert a szörfözés a fóliázás irányába fejlődött. Három év alatt kellett megtanulnia a 49er FX minden alapját, egy olyan hajó, amibe 2021-ig soha nem tette be a lábát. Ebben a küldetésben Charline egy másik anyukára számíthatott: Sarah Steyaertre. A második terhességéből visszatért és tanárként berendezkedett La Rochelle-i születésű hölgy előbújt sportolói nyugdíjas éveiből, hogy ismét a tengerre szálljon. Sarah Steyaert tapasztaltabb volt partnerénél ebben a hajóosztályban, és megtanította Picon-nak a 49er FX minden szabályát.

Mindkét sportoló számára óriási kihívás volt. Három év alatt felkészülni az olimpiára, egy olyan igényes osztályban, mint a 49er. Marseille-ben azonban a vitorlázók legyőzték az esélyeket, és a döntő előestéjén átvették a vezetést a ranglistán. A Benjamin Bonnaud által tavaly óta edzett vitorlázók a legutóbbi Európa-bajnokságon szerzett ezüstéremmel szereztek önbizalmat. Az intenzív felkészülés meghozta gyümölcsét, és lehetővé tette számukra, hogy higgyenek a lehetőségeikben.

Sarah Steyaertnek ez az első olimpiai érme, Charline Picon számára pedig a harmadik, és ez a teljesítmény bizonyítja elszántságukat és tehetségüket. Le a kalappal a holland olimpiai bajnokok előtt, és gratulálunk a Mama Teamnek ehhez a szép győzelemhez.