2024-es olimpia: Franciaország legyőzte Kanadát kosárlabdában és bejutott az elődöntőbe!

Által My de Sortiraparis · Fotók Cécile de Sortiraparis · Megjelent 2024. augusztus 7.-kor12:05
Hihetetlen, de az augusztus 6-i, keddi negyeddöntő esélyese Kanada volt, de végül a francia csapat, Victor Wembanyama és csapata nyerte a mérkőzést, és ezzel bejutott az augusztus 8-i, csütörtöki elődöntőbe.

"Egy átlagos mérkőzés nem lesz elég, valami különlegeset kell csinálnunk" - mondta Vincent Collet edző a Franciaország-Kanada mérkőzés előtt .

És valóban, a negyeddöntőre mindent beleadtak, erősen kezdték a mérkőzést. Az első időkérésnél már 16-5-re vezettek. Az első félidőre a francia kosárlabda-válogatott 45-29-re vezetett. Ez egy technikailag kiváló első félidő volt. De mindenekelőtt a lendületükben és az elszántságukban tündököltek a tricoloresiek, akik teljes sebességgel támadták a játékot és erős nyomást gyakoroltak a kanadaiakra, annak ellenére, hogy a mérkőzés esélyesei voltak.

A Vincent Collet és csapata által kidolgozott játékterv sikeresnek bizonyult. Azzal, hogy csak egy belső játékosuk volt a palánk közelében, képesek voltak megnyújtani a játékot, elkerülni Victor Wembanyama szorongatását és kihasználni Kanada védekezésének gyengeségét a kosár közelében.

A franciák ott ütnek keményen, ahol fáj. Bár minden szem Victor Wembanyamára szegeződött, végül Guerschon Yabusele és Mathias Lessort volt az, aki brillírozott. Yabusele 22 pontot szerzett, Lessort pedig 13-at tett hozzá, köztük a tőle figyelemre méltó 9/14-es teljesítményt a büntetővonalról. Isaïa Cordinier is kiemelkedő volt, 20 pontot szerzett, köztük négy fontos hárompontost, amivel lendületet adott a Les Bleusnak, amikor kellett. A második félidőben a kanadaiak felébredtek és agresszívebb védekezéssel szorosabbá tették a mérkőzést . A második félidő intenzív volt, ami nagyrészt Shaï Gilgeous-Alexandernek volt köszönhető, aki átvette a játék irányítását, és 27 ponttal zárt.

Egy fárasztó mérkőzés után, amelyen a francia csapat továbbra is dominált, végül 82:73 arányban bejutottak az elődöntőbe. Szép revansot vett a kosárlabdacsapat.

A francia kosárlabda-válogatott augusztus 8-án, csütörtökönNémetországgal találkozik az elődöntőben, ugyanazzal a Németországgal, amely négy nappal ezelőtt Villeneuve d'Ascqban legyőzte a Les Bleus-t. Most már teljesen fittek, reméljük, hogy a következő mérkőzésen revansot vesznek.

Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ? Párizs 2024 kosárlabda: Franciaország-USA döntő - csatorna és időpont a mérkőzés élőben a tévében
Megcsinálták! A Les Bleus kosárlabda-válogatott megnyerte a Németország elleni elődöntőt. A francia férfi kosárlabda-válogatott Nicolas Batum csapatkapitány vezetésével az Egyesült Államokkal csap össze az aranyéremért. Na, melyik csatornán, melyik napon és hány órakor nézed majd a Franciaország és az USA közötti kosárlabda döntőt? Mindent elárulunk! [Olvass tovább]