Párizs 2024 olimpia: ezüstérem Angèle Hug számára kajak-krosszban

Által Audrey de Sortiraparis · Megjelent 2024. augusztus 5.-kor21:20
Franciaország újabb éremmel gyarapítja éremtáblázatát! 2024. augusztus 5-én a francia Angèle Hug a kajak-krossz versenyszámban a dobogó második fokára állhatott fel.

Franciaország továbbra is gyűjti az érmeket a 2024-es olimpiai játékokon. Nagyon jelentős olimpia, hiszen az ország egy évszázad után először ad otthont ennek az ikonikus sportversenynek. Párizs városa eltökélt szándéka, hogy beírja magát a történelembe, ezért egy minden szabályt áthágó, látványos megnyitóünnepséget mutatott be: a megnyitó a főváros szívében lesz, az eseményeket történelmi helyszíneken tartják, az olimpiai üstöt pedig egy hőlégballon alakú, üzemanyagmentes olimpiai üstöt alakítanak ki.

A francia sportolók pedig eltökéltek, hogy országuk zászlaját kitűzzék, és beírják magukat a sporttörténelembe! A házigazda Franciaország eddig 44 érmet nyert: 12 aranyat, 14 ezüstöt és 18 bronzot. A mérleg 2024. augusztus 5-én újabbal bővül majd.

A Vaires-sur-Marne-i hajósstadionban megrendezettnőikajak-krossz versenyek után a francia Angèle Hugnak sikerült ezüstérmet szereznie. A második helyen végzett a Noemie Fox által képviselt Ausztrália mögött.
A dobogó második fokára állva a 24 éves Angèle Hug egy zseniális taktikával tűnt ki: bár a cél előtt néhány méterrel lemaradt, az utolsó kapunál akadályozta versenytársait, és evezőjével eltérítette a bóját, hogy a végső sprintet elindítsa, és megszerezze a második helyet. Ő maradt az egyetlen francia képviselő a legjobb négy között, miután Camille Prigent kiesett.

Ez a harmadik érem, amelyet Franciaország idén nyert kajak-kenuban, és a 39. a történetében ebben a szakágban.