2024 m. olimpinės žaidynės Paryžiuje: Sarah Steyaert ir Charline Picon iškovojo buriavimo bronzos medalį

Iki My de Sortiraparis · Paskelbta 2024 m. rugpjūčio 3 d., 14:10val.
2024 m. olimpinės žaidynės Paryžius, buriavimas: Charline Picon ir Sarah Steyaert iškovojo bronzos medalius 49er FX. Penktadienį Marina de Marseille lenktynių trasoje Charline Picon ir Sarah Steyaert iš La Rochelle iškovojo bronzos medalius. Tai buvo pirmasis šios dienos Prancūzijos medalis. Šis medalis žymi išskirtinį abiejų buriuotojų pasirodymą, kurios susidorojo su dideliu iššūkiu.

Prancūzija iškovojo pirmąjį olimpinį buriavimo medalį 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Sarah Steyaert ir Charline Picon duetas penktadienį, rugpjūčio 2 d. , pasibaigus 49er FX medalių lenktynėms, iškovojo bronzos medalį. Sarah Steyaert po penkerių metų pertraukos nuo aukščiausio lygio sporto ir Charline Picon, dukart olimpinė RS burlenčių sporto čempionė, ėmėsi sudėtingos naujos disciplinos ir sėkmingai pasiekė podiumą.

Charline Picon (39 m.) ir Sarah Steyaert (37 m.), vadinamos "Mama komanda", įrodė, kad patirtis ir ryžtas gali įveikti bet kokį iššūkį. Po pirmųjų dvylikos kvalifikacinių etapų gerai įvertintos, šios dvi buriuotojos medalių lenktynėse - finale, į kurį patenka dešimties geriausiųjų bendroje įskaitoje ir kuris skaičiuojamas dvigubai, - užėmė žemesnę vietą, tačiau galiausiai Marselio prieplaukos vandenyse išplėšė podiumą.

Medalių lenktynės, kurios iš pradžių buvo numatytos ketvirtadienį, galiausiai įvyko penktadienį. Prieš startą prancūzai dviem taškais lenkė olandus, septyniais - švedus, o norvegai ir vokiečiai atsiliko nedaug. Rugpjūčio 2 d., penktadienį, nepaisant nepastovaus vėjo, jiems pavyko iškovoti bronzą. Charline Picon pasiekė monumentalų žygdarbį, iškovodama dar vieną medalį kitoje disciplinoje su 49er - 4,99 m ilgio valtimi su sparnais abiejuose šonuose.

Po Tokijo žaidynių, kuriose ji iškovojo sidabrą SR, olimpinė čempionė turėjo atsisakyti savo mėgstamos disciplinos, nes burlenčių sportas evoliucionavo į burlenčių sportą. Per trejus metus ji turėjo išmokti visus 49er FX pagrindus - laivo, ant kurio iki 2021 m. ji niekada nekels kojos. Šioje misijoje Charline galėjo pasikliauti kita mama: Sarah Steyaert. Grįžusi po antrojo nėštumo ir įsitvirtinusi mokytojos gyvenime, iš La Rošelio kilusi moteris išėjo į sportinę pensiją, kad vėl išplauktų į jūrą. Labiau už savo partnerį patyrusi šios kategorijos valtimis, Sarah Steyaert išmokė Picon visų 49er FX jachtų įvaldymo taisyklių.

Abiem sportininkams tai buvo didžiulis iššūkis. Per trejus metus pasirengti olimpinėms žaidynėms tokioje sudėtingoje klasėje kaip 49-erių. Tačiau Marselyje buriuotojai nugalėjo šansus ir finalo išvakarėse išsiveržė į priekį reitinge. Nuo praėjusių metų treniruojami Benjamino Bonnaud, jie įgijo pasitikėjimo savimi, iškovoję sidabrą paskutiniame Europos čempionate. Intensyvus pasiruošimas pasiteisino ir leido jiems patikėti savo galimybėmis.

Tai pirmas Sarah Steyaert ir trečias Charline Picon olimpinis medalis, o jų pasirodymas įrodo jų ryžtą ir talentą. Kepurės žemyn prieš Olandijos olimpines čempiones ir sveikiname "Mama Team" su šia gražia pergale.