2024 m. Paryžiaus olimpinės žaidynės: Simone Biles gimnastikos sidabras po Rebecos Andrade aukso

Iki My de Sortiraparis · Nuotraukos Cécile de Sortiraparis · Paskelbta 2024 m. rugpjūčio 5 d., 18:14val.
Ši olimpinių gimnastikos žaidynių diena, rugpjūčio 5 d., neabejotinai pateikia daug netikėtų staigmenų. Po 5ᵉ vietos ant sijos Simone Biles galiausiai gauna tik sidabro medalį ant grindų, nusileidusi auksu pasipuošusiai brazilei Rebecai Andrade. Džordana Čiles, iš pradžių paskelbta kaip 4ᵉ, po protesto galiausiai atsidūrė ant apdovanojimų pakylos.

2024 m. Paryžiaus olimpinėse žai dynėse Simone Biles iškovojo sidabro medalį ant grindų, o Jordan Chiles Jungtinėms Amerikos Valstijoms atiteko bronza . Aukso medalis atiteko Rebecai Andradei, kuri nepriekaištingu pasirodymu įveikė amerikietes. Tai buvo išties kupina posūkių diena, kuri paneigė visas rugpjūčio 5 d. pirmadienį pateiktas prognozes.

Emocijų kupiną dieną Simone Biles ir Jordanas Chilesas sužavėjo žiūrovus savo nuostabiais pasirodymais. Simone Biles, nepaisant įspūdingo pasirodymo su keliais labai sudėtingais judesiais, nusileido brazilei Rebecai Andrade. Sudėtingos įstrižainės, įskaitant tris sukinius dviem salto, įstrižainę dvigubu tendu ir dvigubą salto arrière tendu finale, Biles neleido jos nuvertinti. Vis dėlto du atsispyrimai atėmė iš jos viltis iškovoti ketvirtąjį aukso medalį jos mėgstamiausioje disciplinoje.

Rebeca Andrade spindėjo savo nuoseklumu ir tikslumu. Jos nepriekaištinga programa jai atnešė antrą olimpinį titulą po 2021 m. Tokijuje iškovoto aukso ant šuolio su kartimi. Savo pergale R. Andrade įsirašė į Brazilijos gimnastikos istoriją, tapdama Paryžiaus olimpine čempione ant grindų.

Didelė staigmena amerikiečiams laidos pabaigoje. Jordanas Chilesas, iš pradžių paskelbtas ketvirtoje vietoje, galiausiai užlipo ant podiumo po to, kai JAV komanda priėmė skundą. Šis sprendimas, nors ir palankus Chiles, buvo žiaurus Rumunijos gimnastei Anai Barbosu, kuri liko už podiumo ribų.

Simone Biles, šiose žaidynėse jau laimėjusi tris aukso medalius, dabar pridėjo sidabro medalį. Prieš pat šį grindų rungties finalą ji po kritimo ant sijos užėmė tik penktą vietą, taip parodydama savo atsparumą ir neabejotiną talentą.

2024 m. Paryžiaus olimpinės žaidynės įsimins jaudinančiomis akimirkomis ir išskirtiniais pasirodymais. Simone Biles ir Jordan Chiles iškovoti medaliai yra puikus pavyzdys, iliustruojantis ir aukščiausio lygio meninės gimnastikos konkurencingumą, ir emocijas.

Simone Biles aštuntojo aukso medalio negavo. Dvi kelionės nuo kilimo jai galiausiai kainavo auksą ant grindų - vos 0,033 balo, nepaisant puikaus pasirodymo (14,133). Pirmąją vietą užėmė brazilė Rebeca Andrade, surinkusi 14.166 balo. 25 metų Andrade jau buvo iškovojusi pirmąjį Brazilijos olimpinį aukso medalį gimnastikos rungtyje ant šuolių į aukštį, nesant Biles. Šį kartą ji eilinį kartą įveikė amerikiečių superžvaigždę. Amerikietė Džordana Čiles užapvalino podiumą, gavusi 13,766 balo.