Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Srebrny medal francuskiej drużyny w jeździectwie drużynowym

Przez Manon de Sortiraparis · Opublikowane na 29 lipiec 2024 o 23:00
Srebrny medal w jeździeckich zawodach drużynowych zdobyła Francja. Cock-a-doodle-doo!

Les Bleus świecili nam w oczy przez cały dzień 29 lipca. W sumie, w momencie pisania tego tekstu, francuska delegacja przywiozła do domu 6 nowych medali w ciągu zaledwie jednego dnia: złoty medal w kajakarstwie, trzy srebrne medale w kolarstwie górskim, łucznictwie i judo, a także brązowy medal w judo. A dzień jeszcze się nie skończył, ponieważ finał francuskiej szabli kobiet z pewnością doda kolejne 2 medale do francuskiego dorobku medalowego!

Jedną z innych atrakcji tego słonecznego dnia były niewątpliwie zawody drużynowe w Château de Versailles, w których francuska drużyna zdobyła wspaniały srebrny medal. Nicolas Touzaint, Stéphane Landois i Karim Laghouag zajęli drugie miejsce przed Brytyjczykami, którzy zdobyli złoty medal.

Po dobrych występach w ujeżdżeniu w sobotę i biegach przełajowych w niedzielę, Francuzi poprawili swoją przewagę w skokach przez przeszkody, co pozwoliło im wyprzedzić Japończyków, którzy wrócili do domu z brązowym medalem. To był wspaniały występ Francuzów, którzy regularnie zdobywają medale: Karim Laghouag zdobył złoto w Rio, podobnie jak Nicolas Touzaint w Atenach.

équitationéquitationéquitationéquitation Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024: kiedy i na którym kanale będzie można oglądać zawody para-jeździeckie w telewizji?
Gdzie i kiedy można oglądać w telewizji zawody paraujeżdżeniowe podczas Igrzysk Paraolimpijskich Paryż 2024? Sprawdź kalendarz, godziny i kanały transmisji we Francji i na całym świecie dla paraujeżdżenia na Igrzyskach Paraolimpijskich. [Czytaj więcej]