Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: finał piłki nożnej: data, godzina i kanał telewizyjny Francja - Hiszpania o złoty medal

Przez My de Sortiraparis · Opublikowane na 9 sierpień 2024 o 13:10
Finał Francja-Hiszpania na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024 zapowiada się na historyczny moment, którego nie można przegapić. Tricolores, pod wodzą Guillaume'a Restesa (TFC) i Thierry'ego Henry'ego (trener), spróbują zdobyć złoty medal olimpijski przeciwko potężnej drużynie hiszpańskiej. Kiedy, gdzie, o której godzinie i na jakim kanale będzie można obejrzeć mecz? Opowiadamy o tym wszystkim.

Finał odbędzie się w piątek 9 sierpnia o godzinie 18:00 na Parc des Princes w Paryżu i będzie transmitowany przez France Télévisions i Eurosport.

Po spektakularnych kwalifikacjach w poniedziałek 5 sierpnia, męska reprezentacja Francji w piłce nożnej zdołała pokonać Egipt 3-1 po dogrywce w Lyonie. Mahmoud Saber otworzył wynik dla Egipcjan w 62. minucie, ale Jean-Philippe Mateta wyrównał w 83. minucie, a następnie dał Les Bleus prowadzenie w 99. minucie. Michael Olise przypieczętował zwycięstwo w 108. minucie, wykorzystując zwolnienie egipskiego zawodnika na początku dogrywki. Zwycięstwo to gwarantuje Francji medal, z możliwością zdobycia złota.

Po raz pierwszy od 40 lat Les Bleus, prowadzeni przez kapitana Alexandre'a Lacazette'a, mają szansę przywieźć do domu złoty medal dla francuskiej delegacji. Ostatni raz piłkarska reprezentacja Francji zdobyła ten tytuł w 1984 roku w Los Angeles. Wówczas swoje piętno odcisnęło pokolenie Bijotata, Garande'a, Lacombe'a i Xuereba. Dziś drużyna Thierry'ego Henry'ego jest o jeden mecz od powtórzenia tego wyczynu.

Droga Les Bleus do tego finału była naznaczona wysokimi punktami i wyjątkowymi występami. W półfinale pokazali swoją odporność, pokonując Egipt, tym samym zapewniając sobie medal i dając sobie szansę na zdobycie złota. Ta młoda i utalentowana drużyna podbiła serca kibiców i przywróciła nadzieję francuskiej piłce nożnej na arenie międzynarodowej.

Piątkowy mecz zapowiada się na niezapomniane widowisko, w którym każdy zawodnik da z siebie wszystko, by stanąć na najwyższym stopniu olimpijskiego podium. Oczekiwania są wysokie, a marzenie o złotym medalu jest w zasięgu francuskiej drużyny.

Finał rozpocznie się 9 sierpnia 2024 r. o godz. 18:00 . Mecz będzie transmitowany przez France Télévisions, z France 3 poświęconym sportom drużynowym, a także przez Eurosport. Możesz śledzić ten historyczny moment i kibicować Tricolores w ich dążeniu do chwały.