Igrzyska Olimpijskie 2024: Francja pokonuje Kanadę w koszykówce i awansuje do półfinału!

Przez My de Sortiraparis · Zdjęcia przez Cécile de Sortiraparis · Opublikowane na 7 sierpień 2024 o 12:05
Niesamowite jest to, że Kanada była faworytem ćwierćfinału we wtorek 6 sierpnia, ale ostatecznie to reprezentacja Francji, z Victorem Wembanyamą i jego drużyną, wygrała mecz, dając im awans do półfinału w czwartek 8 sierpnia.

"Zwykły mecz nie wystarczy, musimy zrobić coś wyjątkowego" - powiedział trener Vincent Collet przed meczem Francja-Kanada .

I rzeczywiście, w tym ćwierćfinale dali z siebie wszystko, mocno rozpoczynając mecz. Przed pierwszym time-outem prowadzili 16-5. W pierwszej połowie francuscy koszykarze prowadzili 45-29. Była to doskonała technicznie pierwsza połowa. Ale to przede wszystkim w ich dążeniu i determinacji, Tricolores błyszczeli, atakując grę na pełnych obrotach i wywierając silną presję na Kanadyjczyków, mimo że byli faworytami meczu.

Plan gry opracowany przez Vincenta Colleta i jego zespół okazał się sukcesem. Mając tylko jednego wewnętrznego gracza blisko obręczy, byli w stanie rozciągnąć grę, uniknąć stłoczenia Victora Wembanyamy i wykorzystać słabość obrony Kanady blisko kosza.

Francuzi uderzyli mocno tam, gdzie boli. Podczas gdy wszystkie oczy zwrócone były na Victora Wembanyamę, ostatecznie to Guerschon Yabusele i Mathias Lessort błyszczeli. Yabusele zdobył 22 punkty, podczas gdy Lessort dodał 13, w tym imponujące 9/14 z linii rzutów wolnych, co jest dla niego godnym uwagi występem. Isaïa Cordinier również była wyjątkowa, zdobywając 20 punktów, w tym cztery kluczowe rzuty trzypunktowe, które dały Les Bleus rozpęd, gdy tego potrzebowali. W drugiej połowie Kanadyjczycy obudzili się i zaostrzyli grę dzięki bardziej agresywnej obronie. Druga połowa była intensywna, głównie za sprawą Shaï Gilgeous-Alexandera, który przejął kontrolę nad meczem i zakończył go z 27 punktami.

Po wyczerpującym meczu, w którym francuska drużyna nadal dominowała, ostatecznie zakwalifikowała się do półfinału wynikiem 82 do 73. Wspaniały rewanż dla drużyny koszykarskiej.

Francuska drużyna koszykówki spotka się zNiemcami w półfinale w czwartek 8 sierpnia, tymi samymi Niemcami, którzy pokonali Les Bleus w Villeneuve d'Ascq zaledwie cztery dni temu. Teraz w pełni sprawni, miejmy nadzieję, że zemszczą się w następnym meczu.

Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ? Koszykówka Paryż 2024: Finał Francja-USA - kanał i czas oglądania meczu na żywo w TV
Udało im się! Koszykarze Les Bleus wygrali półfinałowy mecz z Niemcami. Francuska męska drużyna koszykówki, prowadzona przez kapitana Nicolasa Batuma, zmierzy się z USA o złoty medal. Na jakim kanale, którego dnia i o której godzinie będzie można obejrzeć finał pomiędzy Francją i USA? Podpowiadamy! [Czytaj więcej]