Olympijské hry 2024 v Paríži: Bronzová Sarah-Léonie Cysique v džude

Pri Manon de Sortiraparis · Uverejnené 29. júl 2024 o 21:46hod.
Bronzovú medailu získala džudistka Sarah-Léonie Cysique, ktorá porazila Gruzínku Eteri Liparteliani.

Džudo je od začiatku olympijských hier 2024 v Paríži vo výbornej forme! Po striebre Luky Mkheidzeho (-60 kg), bronze Amandine Buchardovej (-52 kg), bronze Shirine Boukliovej (-48 kg) a chvíľu predtým, ako Joan-Benjamin Gaba získal striebro, získala Sarah-Léonie Cysiqueová bronz v kategórii do 57 kg!

Tentoraz však Francúzka nezískala striebornú medailu, ktorú získala na hrách v Tokiu, ale tretie miesto. Sarah-Léonie Cysiqueová v pondelok 29. júla 2024 po zdĺhavej prehre v semifinále kategórie do 57 kg s Kanaďankou Christou Deguchiovou zviedla krátky, ale intenzívny boj s Gruzínkou Eteri Lipartelianiovou a vybojovala bronz.

V rozhovore pre France Télévisions sa26-ročná športovkyňa rozplakala ("od radosti"!) a povedala: "Bolo to naozaj ťažké, pretože som videla, ako sa mi zrútil sen, vedela som, že v Paríži nebudem mať zlatú medailu, aj keď som sem prišla práve kvôli tomu. V Paríži som sa vrátila s medailou, tu, doma, s francúzskym publikom, ktoré ma povzbudzovalo, fandilo mi pred mojou rodinou a francúzskym tímom džuda, je to neuveriteľné."

Nesmieme zabudnúť ani naďalšie významné víťazstvo Francúzska v džude: džudista Joan-Benjamin Gaba získal striebro v súboji s úradujúcim majstrom sveta.

JudoJudoJudoJudo Olympijské a paralympijské hry 2024 v Paríži: kto sú džudisti, ktorí získajú medailu? Ocenenia
Na olympijských a paralympijských hrách 2024 v Paríži sa stretnú športovci z celého sveta! Objavte tých, ktorí sa v džude vyznamenali zlatými, striebornými a bronzovými medailami, ako aj všetky francúzske úspechy. [Čítaj viac]