Olympijské hry 2024 v Paríži: strieborná medaila francúzskeho družstva v jazdeckých pretekoch

Pri Manon de Sortiraparis · Uverejnené 29. júl 2024 o 23:01hod.
Striebornú medailu v súťaži jazdeckých družstiev získalo Francúzsko. Kohútik!

Les Bleus nám 29. júla celý deň vrhali hviezdy do očí. V čase písania tohto článku priniesla francúzska delegácia za jediný deň celkovo 6 nových medailí: zlatú v kanoistike, tri strieborné v horskej cyklistike, lukostreľbe a džude a bronzovú v džude. A tento deň sa ešte ani zďaleka nekončí, pretože čisto francúzske finále v šabli žien určite pridá ďalšie 2 medaily do francúzskej medailovej zbierky!

Jedným z ďalších vrcholov tohto slnečného dňa bola bezpochyby súťaž družstiev na zámku vo Versailles, v ktorej francúzske družstvo získalo nádhernú striebornú medailu. Nicolas Touzaint, Stéphane Landois a Karim Laghouag skončili druhí za britským tímom, ktorý získal zlato.

Po dobrých výkonoch v sobotu v drezúre a v nedeľu v cezpoľnom behu si Francúzi dnes vylepšili náskok v skokoch, vďaka čomu sa udržali pred japonským tímom, ktorý si domov odniesol bronzovú medailu. Bol to skvelý výkon Francúzov, ktorí sú pravidelnými medailistami: Karim Laghouag získal zlato v Riu, rovnako ako Nicolas Touzaint v Aténach.

équitationéquitationéquitationéquitation Paralympijské hry Paríž 2024: kedy a na ktorom kanáli môžete sledovať para-jazdecké podujatia v televízii?
Kde a kedy môžete sledovať para-jazdecké podujatia na paralympijských hrách v Paríži 2024 v televízii? Zistite kalendár, časy a vysielacie kanály vo Francúzsku a na celom svete pre parajazdecké súťaže na paralympijských hrách. [Čítaj viac]