Olympijské hry 2024 v Paríži: strieborná medaila pre Angèle Hugovú v kajak crosse

Pri Audrey de Sortiraparis · Uverejnené 5. august 2024 o 21:20hod.
Francúzsko si pripísalo ďalšiu medailu! Francúzska kajakárka Angèle Hugová obsadila 5. augusta 2024 druhé miesto na stupňoch víťazov v disciplíne kajak cross.

Francúzsko pokračuje v zbieraní medailí na olympijských hrách 2024. Ide o veľmi významnú olympiádu, keďže krajina hostí túto ikonickú športovú súťaž prvýkrát po sto rokoch. Mesto Paríž, odhodlané zapísať sa do histórie, predstavilo veľkolepý otvárací ceremoniál, ktorý porušuje všetky pravidlá, s otvorením v centre hlavného mesta, podujatiami konanými na historických miestach a olympijským kotlom bez paliva v tvare teplovzdušného balóna.

A francúzski športovci sú odhodlaní vztýčiť vlajku svojej krajiny a zapísať sa do športovej histórie! Francúzsko ako hostiteľská krajina doteraz získalo 44 medailí: 12 zlatých, 14 strieborných a 18 bronzových. Ďalšia pribudne 5. augusta 2024.

Francúzskakajakárka Angèle Hugová získala po pretekoch vkajak crosse žien na námornom štadióne vo Vaires-sur-Marne striebornú medailu. Skončila na druhom mieste za Austráliou, ktorú reprezentovala Noemie Foxová.
Pri obsadzovaní druhého miesta na stupňoch víťazov sa 24-ročná Angèle Hugová vyznamenala dômyselnou taktikou: hoci zaostávala len niekoľko metrov pred cieľom, pri poslednej bránke prekážala svojim súperkám, pádlom odklonila bójku, aby mohla odštartovať záverečný šprint a obsadiť druhé miesto. Po vyradení Camille Prigentovej zostala jedinou francúzskou zástupkyňou v poslednej štvorke.

Je to tretia medaila, ktorú Francúzsko získalo v kanoistike v tomto roku, a 39. v jeho histórii v tejto disciplíne.