Olimpijske igre Pariz 2024: judoist Joan-Benjamin Gaba osvojil srebro v kategoriji do 73 kg

Mimo Manon de Sortiraparis · Objavljeno na 29. julij 2024 ob 21:29
Judoist Joan-Benjamin Gaba je v kategoriji do 73 kg osvojil srebro proti aktualnemu svetovnemu prvaku, Azerbajdžancu Hidayetu Heydarovu.

Joan-Benjamin Gaba zagotovo ne bo pozabil svojega prvega nastopa na olimpijskih igrah! V ponedeljek, 29. julija, je 23-letni judoist osvojil srebrno medaljo v judu v kategoriji -73 kg. Še ena medalja za francosko delegacijo, tako da je v času pisanja tega članka skupaj že 14 zlatih, srebrnih in bronastih medalj.

Samo v judu ima Francija po treh dneh tekmovanja že pet medalj: srebro Luke Mkheidzeja (-60 kg), bron Amandine Buchard (-52 kg), bron Shirine Boukli (-48 kg)... zdaj pa še srebro Joana-Benjamina Gabe in bron Sarah-Léonie Cysique, ki je danes prav tako zmagala v kategoriji -57 kg!

Po brezhibnem dnevu, ko je v polfinalu premagal Gruzijca Lasho Shavdatuashvilija, Japonca Soichija Hashimota in Moldavca Adila Osmanova, je mladega francoskega športnika v areni Champ-de-Mars na koncu premagalAzerbajdžanec Hidayet Heydarov, ki ni nihče drug kot aktualni svetovni prvak.

Joan-Benjamin Gaba ničesar ne obžaluje, prav nasprotno: to je odličen prvi korak v olimpijski karieri francoskega judoista.

JudoJudoJudoJudo Olimpijske in paraolimpijske igre Pariz 2024: kdo so judoisti, ki bodo osvojili medalje? Nagrade
Na olimpijskih in paraolimpijskih igrah v Parizu leta 2024 bodo sodelovali športniki z vsega sveta! Spoznajte tiste, ki so se v judu odlikovali z zlatimi, srebrnimi in bronastimi medaljami, ter francoske uspehe. [Preberi več]