Olimpijske igre Pariz 2024: francoska ekipna srebrna medalja v konjeniškem jahanju

Mimo Manon de Sortiraparis · Objavljeno na 29. julij 2024 ob 23:01
Srebrna medalja v konjeniškem ekipnem tekmovanju je pripadla Franciji. Cock-a-doodle-doo!

Les Bleus nam je 29. julija ves dan v oči pošiljal zvezde. V času pisanja tega članka je francoska delegacija v enem samem dnevu domov prinesla šest novih medalj: zlato medaljo v kanuizmu, tri srebrne medalje v gorskem kolesarstvu, lokostrelstvu in judu ter bronasto medaljo v judu. Dan se še zdaleč ni končal, saj se bosta v ženskem finalu sabljanja, ki bo potekalo v celoti v Franciji, na francosko zbirko medalj zagotovo dodali še dve novi medalji!

Eden od vrhuncev tega sončnega dne je bilo nedvomno tudi ekipno tekmovanje v jahanju na gradu Château de Versailles, na katerem je francoska ekipa osvojila čudovito srebrno medaljo. Nicolas Touzaint, Stéphane Landois in Karim Laghouag so zasedli drugo mesto za britansko ekipo, ki je osvojila zlato.

Po dobrih predstavah v dresuri v soboto in krosu v nedeljo so Francozi danes še izboljšali svoje vodstvo v preskakovanju ovir in tako ostali pred japonsko ekipo, ki je domov odšla z bronasto medaljo. To je bila veličastna predstava za Francoze, ki so redni dobitniki medalj: Karim Laghouag je v Riu osvojil zlato, prav tako Nicolas Touzaint v Atenah.

équitationéquitationéquitationéquitation Paraolimpijske igre Pariz 2024: kdaj in na katerem kanalu si lahko paraekviteranske tekme ogledate na televiziji?
Kje in kdaj si lahko na televiziji ogledate para-konjeniške tekme na paraolimpijskih igrah Pariz 2024? Poiščite koledar, ure in kanale za predvajanje para skečev na paraolimpijskih igrah v Franciji in po svetu. [Preberi več]