Olimpijske igre Pariz 2024: Sarah Steyaert in Charline Picon osvojili bronasto medaljo v jadranju

Mimo My de Sortiraparis · Objavljeno na 3. avgust 2024 ob 14:10
Olimpijske igre Pariz 2024, jadranje: Charline Picon in Sarah Steyaert sta osvojili bronasto medaljo v disciplini 49er FX. Na regatnem polju Marina de Marseille sta Charline Picon in Sarah Steyaert iz La Rochelle v petek osvojili bronasto medaljo. To je bila prva francoska medalja tega dne. Ta medalja pomeni izjemen dosežek jadralk, ki sta se spopadli z velikim izzivom.

Francija je na olimpijskih igrah 2024 v Parizu osvojila prvo medaljo v olimpijskem jadranju. Dvojica Sarah Steyaert in Charline Picon je v petek, 2. avgusta , na koncu regate 49er FX Medal Race osvojila bronasto medal jo. Sarah Steyaert se je po petletnem premoru od vrhunskega športa skupaj s Charline Picon, dvojno olimpijsko prvakinjo v deskarski disciplini RS, lotila nove zahtevne discipline in uspela priti na stopničke.

Charline Picon (39) in Sarah Steyaert (37), ki sta dobili vzdevek "mama ekipa", sta dokazali, da lahko z izkušnjami in odločnostjo premagata vsak izziv. Jadralki, ki sta bili po prvih dvanajstih kvalifikacijah dobro uvrščeni, sta v regati za medalje, finalu, v katerem se zbere deset najboljših v skupnem seštevku in šteje dvojno, končali precej nižje, vendar sta na koncu v vodah marine Marseille osvojili stopničke.

Dirka za medalje, ki je bila sprva predvidena za četrtek, je bila nazadnje odpeljana v petek. Pred začetkom so imeli Francozi dve točki prednosti pred Nizozemci in sedem pred Švedi, Norvežani in Nemci pa niso zaostajali veliko. V petek 2. avgusta jim je kljub nestanovitnemu vetru uspelo rešiti bronasto medaljo. Charline Picon je z 49erjem, 4,99 m dolgim čolnom s krili na obeh straneh, dosegla monumentalen podvig, saj je osvojila še eno medaljo v drugi disciplini.

Po olimpijskih igrah v Tokiu, kjer je osvojila srebro v disciplini SR, se je morala olimpijska prvakinja odpovedati svoji najljubši disciplini, saj se je jadranje na deski razvijalo v smeri foilinga. V treh letih se je morala naučiti vseh osnov 49er FX, plovila, na katerega do leta 2021 ne bo nikoli stopila. Charline se je za to nalogo lahko zanesla na drugo mamo: Sarah Steyaert. Rojena v La Rochellu, ki se je vrnila po drugi nosečnosti in se umirila v življenje učiteljice, se je po športni upokojitvi ponovno podala na morje. Sarah Steyaert, ki je v tej kategoriji čolnov izkušenejša od svojega partnerja, je Picona naučila vseh pravil jadranja na 49er FX.

Za oba športnika je bil izziv ogromen. V treh letih se pripraviti na olimpijske igre v tako zahtevnem razredu, kot je 49er. Toda v Marseillu sta jadralca premagala možnosti in na predvečer finala prevzela vodstvo na lestvici. Od lani jih je treniral Benjamin Bonnaud, samozavest pa so si pridobili s srebrno medaljo na zadnjem evropskem prvenstvu. Intenzivne priprave so se obrestovale in jim omogočile, da verjamejo v svoj potencial.

To je prva olimpijska medalja za Sarah Steyaert in tretja za Charline Picon, kar dokazuje njuno odločnost in talent. Kapo dol nizozemskima olimpijskima prvakinjama in čestitke ekipi Mama Team za to lepo zmago.