Olimpijske igre Pariz 2024: srebro Simone Biles v gimnastiki po zlatu Rebeke Andrade

Mimo My de Sortiraparis · Fotografije Cécile de Sortiraparis · Objavljeno na 5. avgust 2024 ob 18:15
Ta dan olimpijskih iger v gimnastiki, 5. avgusta, prinaša veliko nepričakovanih presenečenj. Po 5ᵉ mestu na gredi Simone Biles na koncu dobi le srebrno medaljo na parterju, za Brazilko Rebeco Andrade, ki je osvojila zlato. Jordan Chiles, ki je bila sprva napovedana kot 4ᵉ, je po protestu končno končala na stopničkah.

Simone Biles je naolimpijskih igrah 2024 v Parizu na parterju osvojila srebrno medaljo, Jordan Chiles pa bronasto za ZDA. Zlato medaljo je osvojila Rebeca Andrade, ki je z brezhibnim nastopom premagala Američanke. To je bil resnično dan, poln preobratov, ki je ovrgel vse napovedi iz ponedeljka, 5. avgusta.

Simone Biles in Jordan Chiles sta na dan, poln čustev, navdušila občinstvo s svojimi izjemnimi nastopi. Simone Biles je kljub impresivnemu nastopu z nekaterimi zelo zahtevnimi gibi ugnala Brazilka Rebeca Andrade. S kompleksnimi diagonalami, vključno s tremi zasuki v dveh saltah, diagonalo v dvojnem tendu in dvojnim salto arrière tendu v finalu, Bilesove ni bilo mogoče podcenjevati. Vendar pa sta ji dva odriva preprečila upanje na četrto zlato medaljo v njeni najljubši disciplini.

Rebeca Andrade je blestela s svojo doslednostjo in natančnostjo. Z brezhibnim programom si je po zlatu na preskoku v Tokiu leta 2021 prislužila še drugi olimpijski naslov. Z zmago se je Andradejeva zapisala v zgodovino brazilske gimnastike, saj je v Parizu postala olimpijska prvakinja na parterju.

Veliko presenečenje ob koncu oddaje za Američane. Jordan Chiles, ki je bil sprva napovedan na četrtem mestu, se je končno povzpel na stopničke, potem ko je ameriška ekipa sprejela pritožbo. Čeprav je bila ta odločitev ugodna za Chilesovo, je bila kruta za romunsko telovadko Ano Barbosu, ki je ostala zunaj stopničk.

Simone Biles, ki je na teh igrah osvojila že tri zlate medalje, je zdaj dodala še srebrno. Tik pred tem finalom na parterju je po padcu na gredi zasedla šele peto mesto, kar kaže na njeno odpornost in nesporen talent.

Olimpijske igre 2024 v Parizu si bomo zapomnili po razburljivih trenutkih in izjemnih predstavah. Medalje, ki sta jih osvojila Simone Biles in Jordan Chiles, so odličen primer, ki ponazarja tako tekmovalnost kot čustva športne gimnastike na najvišji ravni.

Osme zlate medalje za Simone Biles ni bilo. Dva izleta z blazine sta jo na koncu stala zlata na parterju za le 0,033 točke kljub odličnemu nastopu (14,133). Brazilka Rebeca Andrade je zasedla prvo mesto z oceno 14,166. Petindvajsetletna Andradejeva je v odsotnosti Bilesove že na preskoku osvojila prvo brazilsko zlato olimpijsko medaljo v gimnastiki. Tokrat je ameriško superzvezdnico premagala v rednem delu. Američanka Jordan Chiles je z oceno 13,766 zaokrožila stopničke.