Olimpijske igre Pariz 2024: Kauli Vaast osvojil prvo francosko zlato medaljo v deskanju

Mimo Audrey de Sortiraparis · Objavljeno na 6. avgust 2024 ob 03:01
Kauli Vaast je osvojila prvo francosko zlato medaljo v zgodovini olimpijskih iger v deskanju in se s tem vpisala v zgodovino športnih legend.

Francija še naprej blesti na olimpijskih igrah Pariz 2024, saj je dosegla nekaj izjemnih rezultatov. Ta izvedba je še toliko bolj posebna, ker se je tekmovanje prvič po sto letih vrnilo na francoska tla. V Parizu se je praznovanje začelo s spektakularno otvoritveno slovesnostjo, ki so ji sledili dogodki na kultnih prizoriščih in inovativni olimpijski kotel brez ognja v obliki balona na vroči zrak.

Francoski športniki, ki jih žene osvajalski duh, vedno pogosteje izvajajo svoje podvige. Do zdaj je Francija osvojila 47 medalj: 12 zlatih, 16 srebrnih in 19 bronastih. In tega še zdaleč ni konec, saj se je v noči s 5. na 6. avgust (po pariškem času) na seznamu znašla nova zmaga.

Kauli Vaast je na valovih Teahupo'o v Francoski Polineziji prinesel Franciji zgodovinsko zlato medaljo v deskanju. V napeti finalni tekmi je Vaast pokazal ves svoj talent in premagal Avstralca Jacka Robinsona.

Pri 22 letih je Kauli Vaast natančno obvladoval valove in izvajal spektakularne trike. Njeno mojstrstvo in talent sta ji pomagala osvojiti prvo francosko zlato olimpijsko medaljo v deskanju, nedavni disciplini, ki bo prvič vključena v olimpijske igre v Tokiu 2020.

Ta zmaga je pomemben mejnik za francoski šport in se bo zapisala v zgodovino tega športa. Zmaga Kaulija Vaasta dokazuje, da ima Francija svoje mesto med svetovno deskarsko elito.