Pariz 2024 Olimpijske igre: nogometni finale: datum, čas in TV kanal Francija - Španija za zlato medaljo

Mimo My de Sortiraparis · Objavljeno na 9. avgust 2024 ob 13:10
Nogometni finale med Francijo in Španijo na olimpijskih igrah 2024 v Parizu bo zgodovinski trenutek, ki ga ne smete zamuditi. Trikolorovci bodo pod vodstvom Guillauma Restesa (TFC) in Thierryja Henryja (trener) poskušali osvojiti zlato olimpijsko medaljo proti mogočni španski ekipi. Kdaj, kje, ob kateri uri in na katerem kanalu si boste lahko ogledali tekmo? Vse o tem vam povemo.

Finale bo v petek, 9. avgusta, ob 18. uri na Parc des Princes v Parizu, tekme, ki je ne smete zamuditi, pa bosta prenašala France Télévisions in Eurosport.

Francoska moška nogometna reprezentanca je po spektakularnih kvalifikacijah v ponedeljek, 5. avgusta, v Lyonu premagala Egipt s 3:1 po podaljšku. Mahmoud Saber je v 62. minuti odprl rezultat za Egipčane, vendar je Jean-Philippe Mateta v 83. minuti izenačil, nato pa v 99. minuti poskrbel za vodstvo Les Bleus. Zmago je v 108. minuti zapečatil Michael Olise, ki je izkoristil izključitev egiptovskega igralca na začetku podaljška. Ta zmaga zagotavlja Franciji medaljo z možnostjo osvojitve zlate medalje.

Prvič po 40 letih imajo "Les Bleus", ki jih vodi kapetan Alexandre Lacazette, priložnost, da francoski delegaciji prinesejo zlato medaljo. Nazadnje je francoska nogometna reprezentanca ta naslov osvojila leta 1984 v Los Angelesu. Takrat je svoj pečat pustila generacija Bijotat, Garande, Lacombe in Xuereb. Danes je ekipa Thierryja Henryja eno tekmo oddaljena od ponovitve tega dosežka.

Pot ekipe Les Bleus do tega finala so zaznamovale vrhunske točke in izjemne predstave. V polfinalu so pokazali svojo vzdržljivost, ko so premagali Egipt in si s tem zagotovili medaljo ter si zagotovili priložnost za zlato. Ta mlada in nadarjena ekipa je osvojila srca navijačev in vrnila upanje francoskemu nogometu na mednarodnem prizorišču.

Petkova tekma obeta nepozaben spektakel, v katerem bo vsak igralec dal vse od sebe, da bi se uvrstil na najvišjo stopničko olimpijskih iger. Pričakovanja so velika, sanje o zlati medalji pa so za francosko ekipo na dosegu roke.

Ne pozabite, da se bo finale začelo 9. avgusta 2024 ob 18.00 . Tekmo bo prenašala televizija France Télévisions, pri čemer bo program France 3 namenjen ekipnim športom, in tudi Eurosport. Spremljajte ta zgodovinski trenutek in navijajte za trikolore na njihovi poti do slave.