Olimpijske igre 2024: Francija v košarki premagala Kanado in se uvrstila v polfinale!

Mimo My de Sortiraparis · Fotografije Cécile de Sortiraparis · Objavljeno na 7. avgust 2024 ob 12:06
Neverjetno je, da je bila Kanada v torek, 6. avgusta, v četrtfinalu favoritinja, vendar je na koncu zmagala francoska reprezentanca z Victorjem Wembanyamo in njegovo ekipo, ki se je tako uvrstila v polfinale v četrtek, 8. avgusta.

"Običajna tekma ne bo dovolj, narediti bomo morali nekaj posebnega," je pred tekmo med Francijo in Kanado dejal trener Vincent Collet .

In res so v tem četrtfinalu pokazali vse moči in tekmo začeli odločno. Do prvega odmora so vodili s 16:5. V prvem polčasu so francoski košarkarji vodili s 45:29. Prvi polčas je bil tehnično odličen. Predvsem pa so Trikolorovci blesteli v svoji zagnanosti in odločnosti, saj so napadali s polno paro in izvajali močan pritisk na Kanadčane, čeprav so bili favoriti tekme.

Načrt igre, ki so ga pripravili Vincent Collet in njegova ekipa, se je izkazal za uspešnega. S tem, ko so imeli le enega notranjega igralca blizu obroča, so lahko raztegnili igro, se izognili gneči z Victorjem Wembanyamo in izkoristili šibkost kanadske obrambe blizu koša.

Francozi močno udarijo po bolečih mestih. Čeprav so bile vse oči uprte v Victorja Wembanyamo, sta na koncu blestela Guerschon Yabusele in Mathias Lessort. Yabusele je dosegel 22 točk, Lessort pa jih je dodal 13, od tega impresivnih 9/14 s črte prostih metov, kar je zanj izjemna predstava. Izjemen je bil tudi Isaïa Cordinier, ki je dosegel 20 točk, od tega štiri ključne mete za tri točke, s katerimi je Les Bleus dobil zagon, ko ga je potreboval. V drugem polčasu so se Kanadčani prebudili in z agresivnejšo obrambo zaostrili igro . Drugi polčas je bil intenziven, predvsem po zaslugi Shaïa Gilgeousa-Alexandra, ki je prevzel vajeti igre in tekmo končal s 27 točkami.

Po naporni tekmi, v kateri je francoska ekipa še naprej prevladovala, se je z rezultatom 82:73 uvrstila v polfinale. Lepo maščevanje za košarkarsko ekipo.

Francoska košarkarska reprezentanca se bo v četrtek, 8. avgusta, v polfinalu pomerila zNemčijo, ki je pred štirimi dnevi v Villeneuve d'Ascq premagala Les Bleus. Zdaj so popolnoma zdravi, zato upajmo, da se jim bodo na naslednji tekmi maščevali.

Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ? Košarka Pariz 2024: finale Francija-ZDA - kanal in ura za ogled tekme v živo po televiziji
Uspelo jim je! Košarkarji Les Bleus so zmagali na polfinalni tekmi proti Nemčiji. Francoska moška košarkarska reprezentanca, ki jo vodi kapetan Nicolas Batum, se bo za zlato medaljo pomerila z ZDA. Na katerem kanalu, kateri dan in ob kateri uri si boste ogledali finale košarke med Francijo in ZDA? Vse vam povemo! [Preberi več]