Olimpijske igre Pariz 2024: srebrna medalja za Angèle Hug v kajakaškem krosu

Mimo Audrey de Sortiraparis · Objavljeno na 5. avgust 2024 ob 21:20
Francija je osvojila še eno medaljo! Francozinja Angèle Hug je 5. avgusta 2024 v kajak krosu zasedla drugo mesto na stopničkah.

Francija še naprej zbira medalje na olimpijskih igrah 2024. Gre za zelo pomembno olimpijado, saj bo država prvič po sto letih gostila to kultno športno tekmovanje. Mesto Pariz je odločeno, da se bo zapisalo v zgodovino, zato je predstavilo spektakularno otvoritveno slovesnost, ki krši vsa pravila: otvoritev v središču prestolnice, dogodki na zgodovinskih prizoriščih in olimpijski kotel brez goriva v obliki balona na vroč zrak.

Francoski športniki pa so odločeni, da bodo dvignili zastavo svoje države in se zapisali v zgodovino športa! Francija, gostiteljica olimpijskih iger, je do zdaj osvojila 44 medalj: 12 zlatih, 14 srebrnih in 18 bronastih. Nova bo na računu 5. avgusta 2024.

Francozinja Angèle Hug je na navtičnem stadionu v Vaires-sur-Marne tekmovala vženskemkajakaškem krosu in osvojila srebrno medaljo. Končala je na drugem mestu za Avstralijo, ki jo je zastopala Noemie Fox.
24-letna Angèle Hug se je pri drugem mestu na stopničkah odlikovala z domiselno taktiko: čeprav je zaostajala le nekaj metrov pred ciljem, je pri zadnjih vratih ovirala tekmice in z veslom odklonila bojo, da je sprožila zadnji šprint in zasedla drugo mesto. Po izpadu Camille Prigent je ostala edina francoska predstavnica v zadnjih štirih.

To je tretja medalja, ki jo je Francija letos osvojila v kanu-kajaku, in 39. v njeni zgodovini v tej disciplini.