Олимпийските игри в Париж през 2024 г.: сребърен медал за Анжел Хюг в дисциплината каяк крос

От Audrey de Sortiraparis · Публикувано на 5 август 2024г. в 21:20ч.
Франция прибавя още един медал към актива си! На 5 август 2024 г. френската състезателка Анжел Юг заема второ място на подиума в дисциплината "Каяк крос".

Франция продължава да събира медали на Олимпийските игри през 2024 г. Една много важна олимпиада, тъй като страната е домакин на това емблематично спортно състезание за първи път от един век насам. Твърдо решен да остави следа в историята, град Париж представи грандиозна церемония по откриването, която нарушава всички правила, с откриване в сърцето на столицата, събития, провеждани на исторически места, и олимпийски котел без гориво във формата на балон с горещ въздух.

А френските спортисти са решени да развеят знамето на своята страна и да оставят своя отпечатък в спортната история! Досега Франция, страната домакин, е спечелила 44 медала: 12 златни, 14 сребърни и 18 бронзови. На 5 август 2024 г. към тях ще бъде добавен нов.

След като се състезава в дисциплината "Каяк крос" при жените на морския стадион във Вайр-сюр-Марн, французойката Анжел Юг успя да спечели сребърен медал. Тя завърши на второ място след Австралия, представена от Ноеми Фокс.
Заемайки второто място на подиума, 24-годишната Анжел Юг се отличи с гениална тактика: въпреки че изоставаше само на няколко метра от финала, тя възпрепятства конкурентките си при последната врата, отклонявайки буя с греблото си, за да стартира финалния си спринт и да заеме второто място. Тя остава единствената френска представителка в последната четворка, след като Камий Прижент отпадна.

Това е третият медал, който Франция печели в кану-каяка тази година, и 39-ият в историята й в тази дисциплина.