Olympiáda v Paříži 2024: stříbrná medaile Angèle Hugové v kajak crossu

Podle Audrey de Sortiraparis · Publikováno na 5. srpen 2024 v 21:20
Francie získala další medaili! Francouzka Angèle Hugová obsadila 5. srpna 2024 druhé místo na stupních vítězů v závodě kajak cross.

Francie pokračuje ve sbírání medailí na olympijských hrách 2024. Jde o velmi významnou olympiádu, protože země hostí tuto ikonickou sportovní soutěž poprvé po sto letech. Město Paříž, odhodlané zapsat se do historie, představilo velkolepý zahajovací ceremoniál, který porušuje všechna pravidla: zahájení v centru hlavního města, akce konané na historických místech a olympijský kotel bez paliva ve tvaru horkovzdušného balonu.

A francouzští sportovci jsou odhodláni vztyčit vlajku své země a zapsat se do sportovní historie! Francie, hostitelská země, dosud získala 44 medailí: 12 zlatých, 14 stříbrných a 18 bronzových. Další přibude 5. srpna 2024.

Francouzka Angèle Hugová získala na námořním stadionu ve Vaires-sur-Marne stříbrnou medaili v závoděkajakářek. Skončila na druhém místě za Austrálií, kterou reprezentovala Noemie Foxová.
Při obsazování druhého místa na stupních vítězů se čtyřiadvacetiletá Angèle Hugová vyznamenala geniální taktikou: ačkoli zaostávala jen několik metrů před cílem, u poslední branky překážela svým soupeřkám, pádlem odrazila bójku a zahájila závěrečný sprint a obsadila druhé místo. Po vyřazení Camille Prigentové zůstává jedinou francouzskou zástupkyní mezi posledními čtyřmi.

Je to třetí medaile, kterou Francie letos v kanoistice získala, a 39. v její historii v této disciplíně.