2024. aasta olümpiamängud: Prantsusmaa võidab Kanadat korvpallis ja pääseb poolfinaali!

Kõrval My de Sortiraparis · Fotod Cécile de Sortiraparis · Avaldatud 7. august 2024 kell 12.05
Uskumatu, et Kanada oli teisipäeval, 6. augustil peetud veerandfinaali favoriit, kuid lõpuks võitis mängu Prantsusmaa võistkond Victor Wembanyama ja tema meeskond, mis viis nad neljapäeval, 8. augustil toimuvasse poolfinaali.

"Tavalisest mängust ei piisa, peame tegema midagi erilist," ütles treener Vincent Collet enne Prantsusmaa-Kanada mängu .

Ja tõepoolest, nad tõmbasid selles veerandfinaalis kõik punktid välja, alustades mängu tugevalt. Esimeseks time-outiks juhtisid nad 16-5. Esimesel poolajal juhtis Prantsusmaa korvpallimeeskond 45-29. See oli tehniliselt suurepärane esimene poolaeg. Kuid eelkõige särasid Tricolores oma mänguhoos ja otsustavuses, rünnates mängu täie hooga ja avaldades tugevat survet kanadalastele, hoolimata sellest, et nad olid mängus favoriidid.

Vincent Collet' ja tema meeskonna koostatud mänguplaan osutus edukaks. Kuna neil oli vaid üks sisemängija servi lähedal, suutsid nad mängu venitada, vältida Victor Wembanyama ahistamist ja kasutada ära Kanada kaitsesüsteemi nõrkust korvi lähedal.

Prantslased löövad kõvasti sinna, kus valus on. Kuigi kõik silmad olid Victor Wembanyama peal, olid lõpuks Guerschon Yabusele ja Mathias Lessort need, kes särasid. Yabusele viskas 22 punkti, Lessort lisas 13, sealhulgas muljetavaldav 9/14 punkti vabaviskejoonelt, mis on tema jaoks märkimisväärne saavutus. Isaïa Cordinier oli samuti erakordne, visates 20 punkti, sealhulgas neli otsustavat kolmepunktiviset, mis andsid Les Bleus'ile hoogu, kui nad seda vajasid. Teisel poolajal ärkasid kanadalased üles ja pingestasid mängu agressiivsema kaitsega. Teine poolaeg oli pingeline, suuresti tänu Shaï Gilgeous-Alexanderile, kes võttis mängu ohjad enda kätte ja lõpetas 27 punktiga.

Pärast kurnavat mängu, kus Prantsusmaa meeskond jätkas domineerimist, pääsesid nad lõpuks poolfinaali tulemusega 82:73. Korvpallimeeskonna jaoks oli see suurepärane revanš.

Prantsusmaa korvpallikoondis kohtub neljapäeval, 8. augustil poolfinaalisSaksamaaga , kes neli päeva tagasi Villeneuve d'Ascqis Les Bleus'i võitis. Nüüd on nad täiesti terved, loodame, et järgmises mängus saavad nad revanši.

Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ?Basket aux JO de Paris : sur quelle chaîne & à quelle heure voir la demi-finale France-Allemagne ? Pariis 2024 Korvpall: Prantsusmaa-USA finaal - kanal ja kellaaeg, et vaadata mängu otseülekannet telerist
Nad tegid seda! Les Bleus korvpallimeeskond võitis oma poolfinaalmängu Saksamaa vastu. Prantsusmaa meeste korvpallimeeskond, mida juhib kapten Nicolas Batum, läheb kuldmedali eest vastamisi USA-ga. Millisel kanalil, millisel päeval ja mis kell sa seda Prantsusmaa ja USA vahelist korvpallifinaali vaatad? Me ütleme teile kõik ära! [Loe rohkem]