Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: srebro dla Simone Biles w gimnastyce po złocie Rebecy Andrade

Przez My de Sortiraparis · Zdjęcia przez Cécile de Sortiraparis · Opublikowane na 5 sierpień 2024 o 18:15
Zdecydowanie ten dzień Igrzysk Olimpijskich w Gimnastyce 5 sierpnia przyniósł wiele nieoczekiwanych niespodzianek. Po 5ᵉ miejscu na belce, Simone Biles ostatecznie zdobyła tylko srebrny medal na podłodze, po Brazylijce Rebeca Andrade, która zdobyła złoto. Jordan Chiles, początkowo ogłoszona jako 4ᵉ, ostatecznie stanęła na podium po proteście.

NaIgrzyskach Olimpijskich Paryż 2024 Simone Biles zdobyła srebro na parkiecie, a Jordan Chiles zdobyła brąz dla Stanów Zjednoczonych. Złoty medal zdobyła Rebeca Andrade, która pokonała Amerykanki bezbłędnym występem. To był naprawdę dzień pełen zwrotów akcji, który pokrzyżował wszystkie przewidywania z poniedziałku 5 sierpnia.

W dniu pełnym emocji Simone Biles i Jordan Chiles porwali publiczność swoimi niezwykłymi występami. Simone Biles, pomimo imponującego występu z kilkoma bardzo trudnymi ruchami, została wyprzedzona przez Brazylijkę Rebecę Andrade. Dzięki skomplikowanym przekątnym, w tym trzem skrętom w dwóch saltach, przekątnej w podwójnym tendu i podwójnemu salto arrière tendu w finale, Biles nie można było lekceważyć. Jednak dwa zsiadania pozbawiły ją upragnionego czwartego złotego medalu w jej ulubionej dyscyplinie.

Rebeca Andrade błyszczała konsekwencją i precyzją. Jej bezbłędny program zapewnił jej drugi tytuł olimpijski, po złocie na sklepieniu w Tokio w 2021 roku. Dzięki zwycięstwu Andrade przeszła do historii brazylijskiej gimnastyki, zostając mistrzynią olimpijską na parkiecie w Paryżu.

Duża niespodzianka na koniec transmisji dla Amerykanów. Jordan Chiles, początkowo ogłoszony na czwartym miejscu, ostatecznie wspiął się na podium po tym, jak drużyna USA przyjęła skargę. Decyzja ta, choć korzystna dla Chiles, była okrutna dla rumuńskiej gimnastyczki Any Barbosu, która została pominięta na podium.

Simone Biles, która zdobyła już trzy złote medale na tych igrzyskach, dodała teraz srebrny medal do swojej kolekcji. Tuż przed finałem na podłodze udało jej się zająć dopiero piąte miejsce na belce po upadku, demonstrując swoją odporność i niezaprzeczalny talent.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku zostaną zapamiętane ze względu na ekscytujące momenty i wyjątkowe występy. Medale zdobyte przez Simone Biles i Jordan Chiles są doskonałym przykładem, ilustrującym zarówno rywalizację, jak i emocje związane z gimnastyką artystyczną na najwyższym poziomie.

Brak ósmego złotego medalu dla Simone Biles. Dwa zejścia z maty ostatecznie kosztowały ją złoto na parkiecie za zaledwie 0,033 punktu, pomimo świetnego występu (14,133). Brazylijka Rebeca Andrade zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 14,166. Andrade, 25 lat, zdobyła już pierwszy złoty medal olimpijski Brazylii w gimnastyce na sklepieniu pod nieobecność Biles. Tym razem regularnie pokonywała amerykańską supergwiazdę. Podium uzupełniła Amerykanka Jordan Chiles z wynikiem 13,766.