Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: srebrny medal dla Angèle Hug w crossie kajakowym

Przez Audrey de Sortiraparis · Opublikowane na 5 sierpień 2024 o 21:20
Francja dodaje kolejny medal do swojego dorobku! 5 sierpnia 2024 roku Angèle Hug z Francji zajęła drugie miejsce na podium w zawodach kajakarstwa górskiego.

Francja kontynuuje zbieranie medali na Igrzyskach Olimpijskich 2024. To bardzo ważna olimpiada, ponieważ kraj ten jest gospodarzem tych kultowych zawodów sportowych po raz pierwszy od stulecia. Zdeterminowane, by odcisnąć swoje piętno na historii, miasto Paryż zaprezentowało spektakularną ceremonię otwarcia, która łamie wszelkie zasady, z otwarciem w samym sercu stolicy, wydarzeniami odbywającymi się w historycznych miejscach i kociołkiem olimpijskim bez paliwa w kształcie balonu na ogrzane powietrze.

Francuscy sportowcy są zdeterminowani, by wnieść flagę swojego kraju i zapisać się w historii sportu! Do tej pory Francja, gospodarz igrzysk, zdobyła 44 medale: 12 złotych, 14 srebrnych i 18 brązowych. Nowy zostanie dodany do wyniku 5 sierpnia 2024 roku.

Po rywalizacji w zawodachkajakarstwa gór skiego kobiet na stadionie żeglarskim w Vaires-sur-Marne, Francuzka Angèle Hug zdobyła srebrny medal. Uplasowała się na drugim miejscu za Australią, reprezentowaną przez Noemie Fox.
Zajmując drugie miejsce na podium, Angèle Hug, w wieku 24 lat, wyróżniła się pomysłową taktyką: chociaż była w tyle zaledwie kilka metrów od mety, przeszkodziła swoim konkurentom na ostatniej bramce, odchylając boję wiosłem, aby rozpocząć ostatni sprint i zająć drugie miejsce. Pozostaje jedyną reprezentantką Francji w ostatniej czwórce, po tym jak Camille Prigent została wyeliminowana.

To trzeci medal zdobyty przez Francję w kajakarstwie w tym roku i 39. w historii tej dyscypliny.