Olympijské hry 2024 v Paríži: futbalové finále: dátum, čas a TV kanál Francúzsko - Španielsko o zlatú medailu

Pri My de Sortiraparis · Uverejnené 9. august 2024 o 13:10hod.
Futbalové finále Francúzsko - Španielsko na Olympijských hrách 2024 v Paríži sľubuje historický moment, ktorý si nenechajte ujsť. Trikolóra sa pod vedením Guillauma Restesa (TFC) a Thierryho Henryho (tréner) pokúsi získať zlatú olympijskú medailu proti impozantnému španielskemu tímu. Kedy, kde, v akom čase a na akom kanáli budete môcť zápas sledovať? Všetko vám o tom povieme.

Finále sa uskutoční v piatok 9. augusta o 18.00 hod. v Parku princov v Paríži, pričom tento zápas si nenechajte ujsť a odvysiela ho France Télévisions a Eurosport.

Po veľkolepej kvalifikácii v pondelok 5. augusta dokázala francúzska mužská futbalová reprezentácia v Lyone poraziť Egypt 3:1 po predĺžení. Mahmoud Saber otvoril skóre za Egypťanov v 62. minúte, ale Jean-Philippe Mateta vyrovnal v 83. minúte a v 99. minúte dostal Les Bleus do vedenia. Víťazstvo potom spečatil Michael Olise v 108. minúte, keď využil vylúčenie egyptského hráča na začiatku predĺženia. Toto víťazstvo zaručuje Francúzsku medailu s možnosťou získať zlato.

Prvýkrát po 40 rokoch majú Les Bleus na čele s kapitánom Alexandrom Lacazettom možnosť priniesť domov zlatú medailu pre francúzsku delegáciu. Naposledy ju francúzsky futbalový tím získal v roku 1984 v Los Angeles. Vtedy sa presadila generácia Bijotat, Garande, Lacombe a Xuereb. Dnes je tím Thierryho Henryho jeden zápas od zopakovania tohto úspechu.

Cesta Les Bleus do tohto finále bola poznačená vrcholnými momentmi a výnimočnými výkonmi. V semifinále ukázali svoju húževnatosť tým, že potrápili Egypt, čím si zabezpečili medailu a dali si šancu získať zlato. Tento mladý a talentovaný tím si získal srdcia fanúšikov a vrátil nádej francúzskemu futbalu na medzinárodnej scéne.

Piatkový zápas sľubuje nezabudnuteľné predstavenie, v ktorom každý hráč vydá zo seba všetko, aby sa dostal na najvyšší olympijský stupienok. Očakávania sú veľké a sen o zlatej medaile je pre francúzsky tím na dosah.

Nezabudnite, že finále sa začne 9. augusta 2024 o 18:00 . Zápas bude vysielať France Télévisions, pričom France 3 sa bude venovať tímovým športom, a tiež Eurosport. Môžete sledovať tento historický okamih a fandiť Tricolores v ich snahe získať slávu.